Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Vintage

 

Vintage modası son dönemlerde her yerde göze çarpmaktadır. Bu modaya mobilyalar da eklenmiş durumdadır. Vintage mobilyalar odasını havasını ve enerjisini değiştiren ürünlerdendir. Oldukça dikkat çekici ve göze çarpan ayrıntıları bulunmaktadır.

 

Birkaç dekorasyon ürününde ve mobilyada vintage izleri görünmektedir. Yatak odasında dolaplar ve yataklar eski izler taşıyor olabilir. Genellikle odalarda vintage ürünler kahverengi tercih edilmektedir. Dolaplar kapaklı ve farklı desen işlemeleri bulunmaktadır. Yataklar ise yere yakın ve yatak başlıları tahta olarak üretilmektedir. Mutfak ya da salon gibi başka birçok odada vintage esintileri kullanabilirsiniz. Salonunuzda, tekli koltuklarda ya da vitrin aynalarında vintage ürünler kullanabilirsiniz. Çerçeveler bile bu şekilde değiştirilebilir. Aydınlatmalar ise, uzun ayaklı tercih edilebilir. Mutfaklarda genellikle vintage esintiler için, kırmızı ve beyaz ağırlıklı olarak kullanılabilir. Tahta sandalyeler kareli masa örtüleri, duvarda bulunan raflar ve sandalye kumaşları kullanılabilir.

 

Vintage ayrıntıların en kolay uygulayabileceğiniz odalardan biride yemek odasıdır. Yemek odalarında; çekmeceli ve renkli çekmece kulplarının bulunduğu vitrinler, büyük ve ayakları oyumlu, farklı kesimlerde masalar ve yüksek sırt dayama kısımları bulunan tahta sandalyeler başta gelmektedir. Aynı zamanda büyük ve camlı büfeler de dikkat çekmektedir. Vintage havayı yakalamak için küçük aksesuarlarda yardımcı olabilir. Örneğin eski bavullarla farklı sehpalar oluşturabilirsiniz. Ya da eski kitapların bulunduğu tahta raflı küçük bir kütüphane oluşturabilirsiniz. Vintage tahta eşyaların ve farklı kumaşların kullanıldığı bir dönemdir.

 

 

 

 

CEVAP VER