Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

0
103
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

?

 

Eğer Touch ID aniden çalışmayı durduruyorsa, parmağınızı tekrar tanımlatmayı deneyin. Bu işlemi yapmadan önce, ellerinizin yağlı-kremli vs. olmamasına ve Touch ID sensörünün kirli olmamasına dikkat etmelisiniz.

 

için

 

Ayarlar–Touch ID ve parola — Parolayı girin . Çıkan ekranda, eski parmak izini silin. Daha sonra Parmak izi ekle butonuna tıklayın. Bu şekilde yeniden parmak izi ekleyebilirsiniz.

 

?

Eğer App Store girerken Touch ID kullanamıyorsanız,

 

Ayarlar–Touch ID ve parola — Parolayı girin . Çıkan ekranda, iTunes ve App Store kısmını pasif yapın. Cihazınızı yeniden başlatın. Ayarlar kısmından, iTunes ve App Store‘u tekrar aktif edin. Problemin devam edip etmediğini kontrol edin.

 

Touch ID artık iOS cihazınızda çalışmıyorsa, Home tuşuna ve Power tuşuna aynı anda 10 sn süreyle basarak cihazınızı resetleyin. İşe yaramazsa, büyük Touch ID problemlerinde fabrika reseti işe yarayabilir.

 

?

Aşağıdaki videoda Factory reset’in nasıl yapıldığı anlatılıyor. Öncelikle yedek almayı unutmayın.

 

Aşağıdaki çözüm yollarından bir tanesi işinize yarayabilir. Her adımdan sonra tekrar deneme yapın:

 

 

  1. iOS sürümünüzü en son sürüme güncelleyin.
  2. Parmaklarınızın ve ana ekran düğmesinin temiz olduğundan emin olun.
  3. Parmağınız, Touch ID düğmesini tamamen kaplamalıdır. Taraması yapılırken düğmeye çok sert bir şekilde bastırmayın, çok hızlı dokunmayın parmağınızı oynatmayın.
  4. Kılıf veya ekran koruyucu kullanıyorsanız bunların Ana Sayfa butonunu veya çevresindeki halkayı açıkta bıraktığından emin olun.
  5. Ayarlar > Touch ID ve Parola’ya dokunun. iPhone’un Kilidini Açma veya iTunes ve App Store seçeneklerinin etkin olduğundan ve bir ya da daha fazla parmak izi kaydettiğinizden emin olun.
  6. Başka bir parmağınızı kaydetmeyi deneyin.
  7. Parmaklarınızın hiçbirini kaydedemiyorsanız cihazınızı Apple Servisine götürün.

CEVAP VER