Sony Xperia XZ: Tüm yeni özellikleri

0
63
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Xperia XZ yeni gelen özellikler…

Sony IFA 2016 kapsamında yeni akıllı telefonları Xperia XZ ve Xperia X Compact’ı resmen açıkladı. Snapdragon 820 işlemciye sahip Sony Xperia Xperia XZ şirketin amiral gemisi akıllı telefonu diyebiliriz.

Ancak tasarım, performans, kamera ve pil ömrü dışında Sony’nin en iyi özelliklere sahip modeli Xperia X  Performance üzerinde çok fazla bir yenilik sunduğunu söyleyemeyiz.

1472732994_sony-xperia-xz-2.jpg

Xperia XZ yuvarlatılmış kenarları ve leke tutmayan oldukça dayanıklı ALKALEIDO alüminyum alaşımdan yapılmış daha parlak kasası dışında önceki modellerle aynı tasarıma sahip diyebiliriz.

Xperia XZ, QHD ekranların popüler olduğu şu dönemde 1080p çözünürlükte 5.2 inç IPS ekran ile geldi. 3GB RAM, birinci sınıf bağlantı seçenekleri, Snapdragon 820 yonga seti, stereo hoparlörler ve bir microSD kart ile 200GB kadar genişletilebilen 32GB depolama özellikleri sunuyor. Ayrıca Type-C ve su geçirmez özelliği de mevcut.

ALKALEIDO alaşımlı yenilenmiş tasarım

Xperia XZ arka cam metal ve kaliteli plastik karışımı yerine ALKALEIDO metalden yapılmış bir tasarıma sahip. Pürüzsüz ve iyi tasarlanmış hissettiriyor ve çoğu telefonda olduğu gibi metal soğuk ve sert değil. Daha ziyade biraz daha sıcak ve parlak görünüyor.

1475136192_design-refresh-with-alkaleido-alloy.jpg

Yeni renk

Kavisli cam ve yuvarlak kenarlI tasarıma sahip telefon, yeni orman Mavi renginin yanı sıra siyah ve platin renkleri ile geldi.

USB-C

Sony son model akıllı telefonlarda olduğu gibi Xperia XZ modelinde USB-C portu özelliğini sundu.

1475137025_usb-c.jpg

Eksenli dijital görüntü sabitleme özelliğine sahip ilk telefon

Kamera optik görüntü sabitleme özelliğine sahip değil ve Sony bunun yerine artık fotoğraf ve videoları stabilize etmek için 5 eksenli jiroskop ölçümleri kullanıyor. Kameranın SteadyShot Intelligent ve Aktif Modu üzerinde yoğunlaştı. Bu mod, aynı zamanda Xperia X ve X Performance içinde mevcut ama bazı ayarlamaları yoktu.

Daha fazla manuel kamera kontrolleri

Xperia XZ deklanşör hızı kontrolleri daha çok manuel odaklama ve pozlama ayarlamaları sunuyor.

1475137215_more-manual-camera-controls.jpg

 

CEVAP VER