Sivilceler İçin Kahve ve Limon Maskesi Yapımı

5
13705
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

kahveli_cilt_maskesi_nasil_yapilir_h1847

Sivilceli ciltlere için fazlasıyla önerilen ve etkili olan limon ve kahve maskesi yapımını anlatıcaz bu sefer sivilce ve aknelerin başa bela olduğunu biliyoruz. Genel olarak ergenlik dönemine denk gelen bu durumlar gençlerde özgüvensizliğe kadar sürüklenen bir duruma bile yol açabiliyor tabi abartmıyorsak :) Hadi limonlu kahve maskesinden bahsedelim limonlu kahve maskesi için öncelikle türk kahvesine ihtiyacımız ve taz sıkılmış limonumuz olmazsa olmazlar arasındadır. Eğer evde türk kahvesi yoksa suda eriyebilen herhangi bi kahve de uygulayabilirsiniz .

Malzemelerimiz.
1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi
1,5 tatlı kaşığı taze limon suyu

Malzemerimiz gayet basit bir şekilde hazırlandıktan sonra 1 tatlı kaşığı Türk kahvesini bir çay tabağına koyuyoruz Bu maskede türk kahvesinin seçilmesinin nedeni kahvenin içeriğinde bulunan kafeinin cilt üzerindeki etkili dolaşımından kaynaklanmaktadır.Dahasında ise Türk kahvesinin üzerine 1.5 tatlı kaşığı limon suyunu ilave ediyoruz limonun cilt üzerindeki akneleri yok etme etkisinin meşhur olduğunu biliyoruz.

Kahve ve limonu bu şekilde iyice karıştırıyoruz. Bu karışımı hazırladıktan sonra artık uygulamaya geçebiliriz.

Şimdi bu karışımı yüzümüze aşağıdan yukarıya nazik bir şekilde sürüyoruz. Maskenin yüzümüzün tamamına uyguladıktan sonra 5 dakika kadar bekletip yüzümüzü soğuk suyla yıkıyoruz.

Ve unutmadan Limonlu Kahve maskemizi yaptıktan sonra ki günlerde mutlaka koruyucu güneş kremi kullanmanız gerekmektedir ve bu maske 15 günde bir uygulamak gerekir öncesinde zararlı olabilir.

5 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar gerçekten işe yarıyor maske kuruduktan sonra da küçük hareketlerle fazla bastırmadan elinizle ovun soğuk suyla yıkayın yüzünüz bir kaç aya kadar porselen gibi olacak ama sabretmek lazım

CEVAP VER