Sıvı Diyeti İle Zayıflama

0
766
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

İle Zayıflama

                Sıvı alımı diyetlerde her zaman ön plana çıkan bir kuraldır. Çünkü sıvı ile dolan mide daha az yemek yiyecek ve daha çok sindirim yapmış olacaktır. Bu yüzden kilo vermek isteyenlere ilk önerilen şey bol sıvı tüketimidir. Her şeyin suyunu çıkarıp içmenizin mümkün olduğu bu liste tabii ki de uzmanlar eşliğinde yapılmalıdır. Yalnız eğer çok kilonuz yoksa ve küçük kısıtlamalarla kilo vermeyi planlıyorsanız bunun için örnek diyet listesi gibi bir liste ile yola başlayabilirsiniz.

Örnek listeyi doldurması gerekenin siz olduğunu unutmadan günlük ihtiyacınız olan şeyleri alabileceğiniz meyve ve sebzelerden oluşan bir liste hazırlayarak sıvı diyetine başlayabilirsiniz. Bu diyeti yaparken saf su tüketimini de göz ardı etmemeniz gerektiğini unutmayın.

Bu diyette dikkat edileceklerden birisi günlük 4 bardak kadar karışık meyve suyu içilmesidir. Bu meyve sularına az miktarda zeytinyağı eklenebilir. Yine günlük olarak 6 su bardağı saf su tüketilmesi ve bu suyun da genelde öğünler arasında tüketilmesi önemlidir. bunun yanında kendinize hazırladığınız sebze ya da meyve karışımından oluşan sıvının sizi doyuracağından emin olmalı ve buna göre hazırlamalısınız.

Örnek Sıvı Diyeti Listesi

Kahvaltı

1 koca bardak karışık meyve suyu

1 çay bardağı pişmiş tahıl

1 fincan kahve ya da 1 bardak su

Ara Öğün

1 kâse meyve püresi

1 fincan bitki çayı

Öğlen

1 kâse püre sebze

1 su bardağı süt

1 kâse kadar et suyu

Ara Öğün

1 kâse meyve püresi

1 büyük bardak su

Akşam

1 kâse çorba (kremalı olabilir)

1 büyük bardak karışık meyve suyu

1 kâse meyve püresi

1 bardak su ve 1 fincan süt

Yatamadan

1 küçük kâse yoğurt

1 bardak karışık meyve suyu

1 su bardağı su

CEVAP VER