Ufak Bilgiler

İphone Cep Telefonu Modem Olarak Kullanma

iphone-modem

Son zamanlarda sık sık rastladığım fakat bazı bloglarda eksik anlatılmış bu son derece önemli kaynağı sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle Android ve bir çok telefon modelini destekleyen bununla ilgili programlar geliştirilmiştir. Ve kendi mağazlarında yer almaktadır. Telefonun kendi özelliğinden faydalanmak için aşağıdaki adamları tek tek takip etmeniz gerekmektedir. Kullanmış olduğunuz hattınıza tanımlı olan internet paketinizi iPhone’u da modem olarak tanımlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu bağlantıları sorunsuz birşekilde tamamlamak için iPhone’u da modem olarak “Hücresel Veri” kısmında bulunan “İnternet Bağlantıları” ayarları hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir. Buradaki mevcut ayarları yapmadığımız zaman ayarlar kısmında bulunan menü görünmeyecek ve işleminizi gerçekleştiremeyeceksiniz.

Aşağıda Resimli olarak anlattığımız bu adımları tek tek takip ediniz.

iphone-2

Sol üst köşede bulunan resim Hücresel Veri menüsü altında internet bağlantılarının henüz yapılmamış halidir. Sağ tarafta bulunan resim ise bizim bütün bu ayarları yaptıktan sonra ayarlar menüsü altında görünecek kısımdır. Kırmızı Ok ile belirlenmiştir.

 


Kişisel Erişim noktasını aktif hale getirebilmek için yukarıda görmüş olduğunuz gibi öncelikle Genel seçeneğinin altında Ağ sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza Hücresel Veri yazan bölüm gelecektir. Hücresel Veri yazan yere tıkladığımızda , passif halde olduğunu görüyoruz resimde göründüğü gibi sağa kaydırarak aktif hale getirmeliyiz.

Geldiğimiz en son noktada yukarıda görmüş olduğunuz üç resmi aynen uygulayacağız. Öncelikle APN kısmına baktığmızda bu bölümde internet yazan kısımı görüyoruz. İnternet yazan yerin hemen altında kullanıcı adı ve parola seçeneğini görüyoruz. Burada bir kullanıcı adı ve şifre belirledikten sonra “Hücresel Veri” kısmına da yine “internet” yazıp aktif edebiliriz.  Bütün bunları yaptıktan sonra ilk sağ resimde göründüğü gibi Kişisel Erişim Noktasını ayarlar menüsü altında görmemiz gerekmektedir.  Ayarlar Sekmesi altında Kişisel Erişim Noktası görünmüyor ise sekmelerden çıkın telefonunuzun ana ekranına gelip tekrar ayarlar menüsünü açtığınızda Kişisel ErişimNoktasının olduğunu göreceksiniz.

Bu kısma erişim sağladıktan sonra yapmanız gereken telefon olan modeminize bir şifre oluşturmalısınız . Daha sonra bluetooth, ister wifi isterseniz de USB kablosu üzerinden bağlamak olacak. Bilgisayarınızın wifi bağlantısı açıksa telefonunuza ait wifi bağlantısını görecek ve gerekli seçimi yaptığınızda cihazlar birbiri ile eşleşecektir. Aynı şekilde dilerseniz bluetooth bağlantısını aktif ederek iPad ile de eşleştirebilirsiniz.

 

Tweet Pin It
Kategori: Programlar

Benzer Konular

Saç Uzatma Maskeleri

Saç bakımı ve Saç uzatması ile ilgili interner ortamında bir çok Makale ile karşılaşmanız mümkün....

Mozilla Firefox Nasıl Hızlanır

Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm Mozilla Firefox Hızlandırma yöntemleri ile ilgili bu makaleyi yayınlamak için nihayet...

Windows 8 Nasıl Başlangıç Menüsü Eklenir Öğrenin

Evet arkadaşlar son dönemde iyice yaygınlaşan ve çok iyi bir performansa sahip olan Windows 8...

En iyi bilgisayar temizleme programı ComboFix

Bilgisayarımıza farkında olmadan bazen gereksiz uygulamalar ve programlar yüzünden bir çok virüs bulaşır. Bunlardan bazıları...

Skype Fatal Error:Failed to get proc..Kernel32.DLL Hatası Çözüldü

Merhaba arkadaşlar şu sıralar windows xp kullanan bir çok arkadaşımda çıkan skype hatasıyla ilgili bilgilendirme...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. emrehan diyor ki:

    telefon çalınca internet kapanıyor bunu engellemenin bir yolu yokmu?

    • admin diyor ki:

      Bunu engellemenin şuan için bir yolu yok. telefon çaldığında bağlantı kopuyor bu yüzden internet erişiminiz gidiyor.

Yukarı