Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

İOS ve Android’de Pokemon GO Nasıl Yüklenir?

 

Günümüzün bağımlılık yaratan, milyonları peşinden sürükleyen, yeni sanal gerçeklik oyunu Pokemon GO, günden güne daha da yaygınlaşıyor. Oyun öyle bir ilgi gördü ki birçok ülkede henüz resmi olarak tanıtımı yapılmamış olmasına rağmen oyuncu sayısı giderek artıyor. Artık sokaklarda kafaları önde, cep telefonlarının ekranına bakarak dolaşan insanları görebilmeniz mümkün. İnsanlar oyunu oynarken kimileri tek başına dolaşıyor kimileri ise grup halinde dolaşarak pokemon avlıyorlar. Oyunu oynarken sokaklarda dolaştığınız için karşıdan karşıya geçerken sağa sola bakmayı unutmazsanız bir zararı yok gibi görünüyor. Hatta sürekli yürümeniz gerektiğinden, zorunlu da olsa egzersiz yaptırdığı için faydalı olduğunu söyleyenler de var.

 

Peki, İOS ve Android’de Pokemon GO nasıl yüklenir? Oyunun resmi olarak Türkiye’de tanıtımı yapılmadığı için direk olarak App Store’dan ya da Google Play’den indirmek söz konusu değil. Android için yapmanız gereken öncelikle internette oyunun APK dosyasını aratıp bulmak. Sonrasında bulduğunuz APK dosyasını telefonunuza aktarmanız gerekmekte. Bu işlemleri yapmadan önce sürümünüzün en az 4.4 gerekiyor, değil ise öncelikle sürüm güncellemesi yapmanız gerekmekte. Sürümde sıkıntı yoksa APK dosyasını telefona attıktan sonra, cihazınızın “Ayarlar” bölümünde “Güvenlik” kısmında bulunan “Kaynağı Bilinmeyen Uygulamalar” sekmesinin açık olması gerekiyor. Eğer açık ise dosyayı tıklayarak Pokemon GO’yu cihazınıza basit bir şekilde yükleyip oynamaya başlayabiliyorsunuz. Burada yüklediğiniz APK dosyası, oyunun resmi üreticileri tarafından yayınlanmadığı için herhangi bir problemde sorumluluğun size ait olduğunu unutmamanız gerekmekte.

 

Eğer Android değil de İOS işletim sistemli bir cihaza sahipseniz izlemeniz gereken adımlar biraz farklı. İlk olarak App Store hesabı, kimlik seçeneğinden “Log Out” tuşlayıp App Store hesabından çıkmanız gerekiyor. Devamında telefonunuzdan “Safari” üzerinden oyunu aratıp App Store için uygun olan linke tıklıyorsunuz. Karşınıza “Mağazanızda yok” şeklinde bir uyarı çıkacak. Burada “Geç” sekmesini tıklayıp Yeni Zelanda’ya geçiyorsunuz. App Store Kimlik ekranından yeni bir hesap açmanız gerekecek. Yeni Zelanda üzerinden yeni hesabı açtıktan sonra posta kodu bölümüne 0410, 0112, 0110, 0520, 0310 kodlarından birini girebilirsiniz. Kalan bilgileri rasgele doldurabilirsiniz. Son olarak da oyunu açıp giriş yapmak kalıyor. Böylelikle İOS için de Pokemon GO’yu kurmuş oluyorsunuz.

CEVAP VER