İngiliz Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır

0
16
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

,

 

              Sıcak yaz günleri yaklaşırken kış boyu alınan fazla kiloları vermek için diyet listeleri hazırlanmaya başladı. Fazla kilolardan kurtulmak için ve güzel fit bir vücuda sahip olmak için dikkatli beslenmek gereklidir. Dengeli ve sağlıklı besinler tüketerek formumuzu korumak mümkündür. Dengesiz beslenmeler sonucunda oluşan fazla kiloları verebilmek için ise diyet yapma yollarına başvurulmaktadır. İngiliz Diyeti de bu zayıflamak için başvuvulan yollardan biridir.

İngiliz diyeti ile 20 günde 7 kilo vermek mümkündür. İngiliz diyeti ile hem kilo verebilir hem de kiloyu verdikten sonra kalıcı bir kiloya sahip olabilirsiniz.

İngiliz Diyeti Nasıl Yapılır?

 

Diyette ilk 2 gün detoks programı uygulanır, ilk 2 gün sadece sıvı yani su, süt, ayran, domates suyu gibi sadece sıvı alımı yaparak vücut temizlenir. Uygulanan bu şok açlık programına dayanmaya çalışmalısınız, dayanamazsanız yalnızca 1-2 dilim kepekli ekmek tüketebilirsiniz. Diyetin ilerleyen günlerinde şeker, karbonhidrat, un, patates ve kalorisi yüksek tatlılardan uzak durmalısınız. Tüketebileceğiniz besinler ise sebze, meyve, yeşil sebzeler, havuç, kereviz, marul, biber gibi besinlerdir, elma , muz, kivi, ananas gibi meyveler tüketebilirsiniz. 2 günlük detoks uygulamasından sonra 2 gün boyunca protein ağırlıklı beslenip, sonra ki 2 gün boyunca sebze-meyve ağırlıklı beslenmelisiniz. Bu şekilde 2’şer gün dönüşümlü olarak 20 gün boyunca diyeti uygulamalısınız. Protein günlerinde vücudunuzda enerji depolandığı için hem metabolizma hızlandırılmış olacak hem de kendinizi tok hissedeceksiniz.

CEVAP VER