İlişkide Sorunlar Nasıl Çözülür?

0
522
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

İlişkide Sorunlar Nasıl Çözülür?

Çiftler arasında yaşana tartışmalar ilişkiyi zedelemekte ve bir süre sonra ilişki yıpranarak bitme aşamasına gelmektedir. Doğru bir şekilde sorunları dile getirerek çözüm aranan daha uzun ömürlü olmaktadır. İlişkinizi devam etmesini ve mutlu olmayı istiyorsanız eğer muhakkak sorunlarınızın doğru şekilde çözülmesine olanak sağlayın. Sorunların kolaylıkla çözüldüğü sıkıntısız bir şekilde yürütülmektedir.

dogum_cinsel_sorun

İlişkide Sorunların Çözülmesi Nasıl Olmalıdır?

  • İlişkiniz de yolunda gitmeyen bireyler var ise o zaman partnerinizle sakin bir şekilde oturarak mantıklı bir konuşma yapmalısınız. Sürekli olarak sorun olan ilişkiler insana mutluluk vermez aksine daha da mutsuzluğa sürükleyerek sorunların büyümesine yol açar. En güzeli olgun iki insan olarak karşılıklı sorunlarınızı anlatmanız ve doğru bir çözüm bulmanız olmalıdır.
  • Sorunlarınızı karşı tarafa net olarak anlatın. Farklı şekiller de tavır yaparak ya da imalı konuşmalar sergileyerek karşınızdakinin sorununuzu anlamasını beklemeyin. Bu şekilde davranırsanız eğer karşı taraf hiçbir şey anlamayacak ve bu durumda daha çok sinirlenerek hayal kırıklığı yaşayacaksınızdır. Açık ve net bir şekilde sorununuzu belirtin ve karşı tarafın tepkisini bekleyin.
  • İlişkinizin sorunsuz yürümesi için sabırlı olun. Hemen her şeye sinirlenemeyin. Yanlış anlayabileceğiniz durumlar olabilmektedir. Karşınızdakinin demek istediğini net olarak anladıktan sonra tepkinizi ortaya koyabilirsiniz.
  • İlişkilerde yapılan en büyük hatalardan biri de geçmişte yaşana kalp kırıklıklarını tartışma anında tekrar söylemektir. Geçmişte yaşanan her ne ise yaşanmış ve bitmiştir. Geriye bakarak sorunsuz bir ilişki yürütme şansınız yoktur. Eğer geçmişte çok büyük sorunlar yaşadıysanız ve unutamadıysanız o ilişkiyi yürütmenin zaten anlamı yoktur. Bu yüzden doğru kararlar vererek yolunuza devam edin.
  • İlişkinizde sorunlar var ise partneriniz ile baş başa farklı bir yere giderek sorununuz konuşmayı deneyin. Mekân değiştiği zaman sorunlar daha kolay çözülebilmektedir.

CEVAP VER