Hepsi Yaşanmış Olan Trajikomik Hikayeler

0
49
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Evet her biri gerçek olup yurdum insanının gerçekten yapmış olduğu trajikomik olarları sizler için derledik. İşte ilk olay Diyarbakır’da bir lunapark da gerçekleşmiştir;

 1. Diyarbakır
  Lunaparkta gece bekçisi iki kafadar (zincirlerin ucuna bağlanmış salıncaklardan oluşan) uçan sandalyelere biner ve mekanizmayı çalıştırırlar. Ancak sandalyelerin merkezkaç kuvveti ile dönerek açılmasından dolayı durdurmak için şaltere ulaşamazlar ve sabaha kadar kimseye seslerini duyuramazlar… Bu bekçilerden biri hayatını kaybetmiş, diğeri ise gördüğü uzun tedavilere rağmen eski sağlığına kavuşamamıştır.
  Bir diğer olayda Kayseri’de meydana gelmiştir;
 2. Kayseri
  Siz hiç karanlıkta iyi göremediğiniz için yakıt deposunun, tam dolup dolmadığını çakmak yakarak kontrol etme cesaretini kendinizde buldunuz mu?
  Kayseri şehirlerarası otobüs terminalinde 38 AS 991 plakalı yolcu otobüsüne mazot alan muavin Z. T. Deponun tam dolup dolmadığından emin olmak için çakmak çakarak kontrol etmek ister. Sonuç; Buharlasan mazotun parlaması ve muavinin yanık tedavisi için hastaneye kaldırılması.
  Sıradaki olay ise Karabük’de bir demir çelik ham madde fabrikasında meydana gelmiştir;
 3. Karabük
  Siz demir çelik haddehanesinde çalışan bir isçinin, sigarasını yakmak için 600 tonluk preslerin arasından emekleyerek geçtiğini ve 2.450 santigrad derecedeki fırına ulaşmaya çalışırken son sigarasını yaktığını duydunuz mu?
  Buna benzer bir başka olaya Trakya bölgesinde de rastlamıştık fakat bu talihsiz olay Sakarya’nın Sapanca ilinde meydana gelmiştir ;
 4. Adapazarı
  Siz hiç arabası ile yolda giderken radyoda duyduğu oyun havasıyla coşup, göbek atmak için aracını kenara çeken ve otoyolda göbek atarken arkadan gelen aracın altında kalıp ölen duydunuz mu? Söz konusu olay TEM otoyolu Sapanca mevkiinde meydana gelmiştir
 5. Konya
  Aynı işyerinde, biri gündüz biri gece vardiyasında çalışan ve ikisi de işine motosiklet ile giden baba oğulun, yolda karsılaşmaları normaldir, fakat birbirlerine selam vermek için ellerini sallarken, kaza yapıp ölmesi sadece bizde vaka-i adliyedendir.
 6. Kocaeli, Dilovası
  Dünyanın hiçbir yerinde gemi mühendisi kazanı kontrol etmek için kazana girdiğinde biri gelip kazanın kapağını kapatmaz ve sonra da gemi yola çıkmaz. :D
  Söz konusu Trabzonlu’lar dan bahsediyorsak hiç bir şey imkansız değildir ;
 7. Trabzon
  Siz hiç başka bir ülkede, bir insanın, tuttuğu futbol takımının maçı, ya da siyasî partinin seçimi kazanıp kazanmayacağı hakkında bir “uzvu” üzerine iddiaya girdiğini, “eğer kazanamazsak, ben de bunu keserim” dediğini, iddiayı kaybedince Besmele ile abdest alıp, iki rekat namaz kıldıktan sonra “onu” kestiği ve kan kaybından öldüğünü duydunuz mu?
 8. Rize
  Hangi ülkede; elektrik direğine yaslanıp, ayakkabısına giren taşı çıkarmak için ayakkabısını silkeleyen birisi, yoldan geçen bir başkası tarafından (cereyana kapıldığı zannedilerek, kurtarmak amacıyla temas etmeden) kürekle vurularak kurtarılmaya çalışılır? bu da başka bir trajikomik olay :)
 9. Bozcaada
  Bankamatikten para çekerken başka bir ülkede elektrik çarpmasından ölmezsiniz. Türkiye’de ölürsünüz.
 10. Giresun
  Siz hiç birisinin, diş ağrısından kurtulmak için çenesine kursun sıktığını ve beynini dağıttığını duydunuz mu?

CEVAP VER