Ana Sayfa » Diyet » Hamilelik Sonrası Zayıflama
dogum-sonrasi-nasil-kilo-veririzd-1

Hamilelik Sonrası Zayıflama

Sonrası

                İnsanın yeni bir insanı içinde büyütüp geliştirmesi tabi ki mucizevî bir durumdur. Ama bu durum anne adayları için doğum sonrasında tüm mucizesini yitirerek işkencesi ile geri döner. Hamilelik döneminde bebeğin getirdiği iştahla fazlaca alınan kilolar doğum sonrası verilirken çok sıkıntı çekilen bir konuma girer ve bazen bu kiloların verilmesi mümkün olmayabilir. Bu imkânsızlık insanların yanlış yöntemlerinden gerçekleşmektedir. İşte bu sürede bilmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Bu noktaları bilip uyguladığınız zaman kilolar kendiliğinden eriyip gidecektir.

gi.com/wp-content/uploads/2014/10/dogum-sonrasi-nasil-kilo-veririzd-1-300x182.jpg" alt="dogum-sonrasi-nasil-kilo-veririzd-1" width="300" height="182" srcset="/wp-content/uploads/2014/10/dogum-sonrasi-nasil-kilo-veririzd-1-300x182.jpg 300w, /wp-content/uploads/2014/10/dogum-sonrasi-nasil-kilo-veririzd-1.jpg 506w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

Hamilelik Sonrası Kilo Verdiren Öneriler

  • Hamilelikten sonra bebeği besleme işi anneye düşmektedir. Bu yüzden herhangi bir yerden bulunan diyet listeleri yalnızca annenin değil bebeğin de sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Ayrıca bebek bu dönemde her türlü besini anne sütünden aldığından içinde her şeyin bulunduğu yalnızca sizin için hazırlanmış bir diyet listesine sahip olmanız gerekmektedir.
  • Hamilelikten sonra çok hızlı kilo vermek sütü etkileyeceğinden çok büyük rakamlar beklememelisiniz. Aylık kilo verme hedefiniz 2 kiloyu geçmesin.
  • Tüketeceğiniz besinlerde hazırdan uzak durarak taze besinlere yönelmenizde fayda vardır. Bu şekilde almanız gereken tüm vitaminleri sağlıklı yollardan almış olursunuz.
  • Süt verme döneminde vücudunuzun sıvı ihtiyacı artacaktır. Bu yüzden günlük saf su tüketiminizi en az 3 litreye çıkarın. Bunun yanında taze sıkılmış meyve suları da tüketebilirsiniz.
  • Gün içerisinde mutlaka bir öğünde et tüketin. Bu et beyaz ya da kırmızı olabilir, yalnızca gün içerisinde en az 1 porsiyon tüketilmesi gereklidir.
  • Ekmeği hayatınızdan çıkarmayın. Karbonhidrat alımını dengelemek adına tam tahıllı ekmekler ya da buğday ekmeklerinden öğünlerinizde tüketebilirsiniz.
  • Her gün mutlaka 2 bardak süt ya da 2 kâse yoğurt tüketmeye özen gösterin. Hem zayıflatıcı hem de kalsiyumu dengeleyicidir.

Bu habere de bakabilirisiniz

kkk_d00df2d775bbfd8b4896767ef60e9e74

Hangi Hastalıklar Kilo Aldırır?

Hangi Hastalıklar Kilo Aldırır? Bazı alınan kiloların çok yemek yemekle alakası yoktur. Kilo alımına bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir