Hamilelik Dönemini Daha Mutlu Geçirmek İçin Öneriler

0
10
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Dönemini Daha Mutlu Geçirmek İçin Öneriler

kadınlar için oldukça zor geçen bir dönemdir. Hem bebek sağlığı hem de anne sağlığı bu dönemde oldukça önemlidir. Bebeğin tam olarak gelişimini sağlayabilmesi için yeteri kadar uygun şartların sağlanması gereklidir. Annenin hamileliğinde mutlu olması bebeğin mutlu bir bebek olmasında oldukça etkilidir. Bebekler daha anne karnındayken annenin ruh halini algılamaya başlamaktadır. Hamilelik ile birlikte başta anne olmak üzere hayat tamamen olmasa da kısmen değişmektedir. Bu duruma annenin adapte olması ve babanın alışması gereklidir. Bütün bunlar olurken de bebek anne karnında büyümeye devam etmekte ve her olaydan etkilenmektedir.

976451_detay

Mutlu Bir Hamilelik Dönemi Geçirmek İçin Neler Yapmak Gerekir?

  • Hamilelik döneminizi mutlu geçirmek için mümkün olduğu kadar stresten uzak durun. Stres halinde olan insanlar mutluluğu sağlayamazlar. Hamilelik döneminde stres hem mutsuzluk getirir hem de çok sağlıksız bir durumdur.
  • Anne olabilme düşüncesini benimseyin ve bunun için şanslı olduğunuzun farkına varın. Hamilelik döneminde her ne zorluk yaşarsanız yaşayın bunun dünyaya getireceğini bir canlı için olduğu düşüncesi ile rahatlamaya çalışın.
  • Bebeğinizin hayalini kurun. Onun hayatına dair hayaller kurun. Bu sizi oldukça fazla mutlu edecektir.
  • Doğacak olan bebeğiniz için alışveriş yapın. Anne adayları için bebek alışverişi yapmak terapi gibidir oldukça rahatlatıcıdır.
  • Sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek istiyorsanız eğer düzenli olarak temposuz yürüyüşler yapın. Yaptığınız yürüyüşler hem size mutluluk verecek hem de doğumda yardımcı olacaktır. Kendinizi zorlamadan açık hava yürüyüşleri yapmaya çalışın.
  • Yoga yapmaya çalışın. Yoga yaparak ruhun ve bedenin dinlenmesi mümkündür. Hamilelik dönemi boyunca düzenli olarak yaptığınız yoga sizi rahat ve huzurlu bir anne adayı haline getirecektir.

CEVAP VER