Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa » Bakım ve Güzellik » Güzellikte Limon Mucizesi
Yellow lemon

Güzellikte Limon Mucizesi

Güzellikte Mucizesi

                Limon ile ilgili: Bilseniz çöpe atmazsınız ve benzeri haberleri mutlaka görmüşsünüzdür.        Araştırmalar ve son uygulamalar bu cümleyi doğrular niteliktedir. Limon; sağlık, güzellik alanında onlarca fayda sunuyor. Elbette doğru kullanılması önemli, kabuğu mu? Suyu mu? Posası mı? Demeden limonun her zerresinden faydalanmak gerek. Üstelik bunları paralar saçarak yapmıyorsunuz. Pazardan, marketten aldığınız doğal limon ile evde güzellik kürleri uygulanabilir.

Limon ile Neler Yapılabilir?

Saç Bakımı İçin Kullanımı

Limon suyu, saçları arındırmak ve kepekten kurtulmak için harika bir çözüm. Her gün saçlar için çeşit çeşit ürün kullanılıyor. Tüm bunların atıklarını saçlardan derinlemesine temizlemek için; limon suyunu biraz suyla karıştırdıktan sonra saça uygulayın. Birkaç dakika bekledikten sonra yıkayın.

Kepek için kullanılacaksa; limon suyunun saça değil, saç derinize nüfus etmesi gerekiyor. Limon suyu ile saç diplerine iyice masaj yapın. Önceden oluşmuş kepeklerden ve saç kökündeki ölü derilerden bu yolla kurtulmak mümkün.

 Cilt Lekeleri İçin Kullanımı

                Günlük olarak kullanılan bir miktar limon suyu, ciltte ki sivilce izlerini, hamilelik lekelerini, güneşin ciltte bıraktığı izleri gidermektedir. Günde bir defa, limon suyuna batırılan pamuğu lekelerin üzerine sürün. Sonuç, gözle görülür şekilde fark edilebilir.

 Tırnaklar İçin Kullanımı

Oje sürmek, günlük olarak kullandığımız bir güzellik eylemi. Fakat sürekli kullanımda, özellikle koyu renk ojeler kullanıyorsak, tırnaklar yavaş yavaş sararmaya başlar. Bu durumdan kurtulmanın en etkin yolu, limondan geçiyor. Bir kabın içerisine, limon suyunu doldurun. Tırnaklarınızı kabın içerisinde bekletin. Tırnak renginin açıldığını, eski

haline döndüğünü göreceksiniz.

 Ağız Kokusu İçin Kullanımı

Çalışıyorsunuz veya çok yoğunsunuz. Gün içinde diş fırçalamak için pek vaktiniz ve uygun ortam olmuyor; birkaç damla limon sorunu ortadan kaldırabilir. Dilinize 3-4 damla limon damlatıp, yuttuğunuzda, bakteriler ölür, ph dengelenir. Kötü koku ortadan kalkar.

 

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Dik Memelere Nasıl Sahip Olunur

Dik Memelere Nasıl Sahip Olunur   Göğüs bölgesi bir kadında dış görünüşü tamamlayan en önemli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir