Günlük Elbiseler ve Kombinlenmeleri

0
36
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

ve Kombinlenmeleri

                Elbiseler hem tek parça olmaları hem de kolay giyilebilmeleri açısından dolaplarda hep giyilmeye hazır beklemektedirler.  Günlük elbiseler bilindiği gibi günlük kullanım için tasarlanmış genellikle rahat, bol kesim, ince kumaşlı ve şirin elbiselerdir. Bu yüzden de birçok insan tarafından tercih sebebi olmaktadır.

Günlük elbiselerin kullanımında kombinler öne çıkar genelde rahat ve salaş olan elbiseleri Kombinlemek aslında oldukça kolaydır. Yalnızca küçük detayları bilmek mükemmel sonuçlar yaratmak açısından yeterli olacaktır.

Günlük Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

  • Günlük elbise giydiğinizde ilk yapmanız gereken çanta ve ayakkabı kombinidir. Bu elbiseler ton bakımından daha soluk renkte olabildiğinden çanta ve ayakkabı seçiminde elbise rengine uygun canlı renkte ayakkabı ve çanta seçmelisiniz. Eğer bahar aylarında kullanacaksanız kesinlikle çok renkli çanta ve ayakkabı kullanabilir, elbiseye bahar havası getirebilirsiniz.
  • Elbisenizin üzerine hırka giymek isterseniz bu hırka seçiminde de aynı tonları kullanmanız gerekir. Yalnızca siyah ve beyaz rengin dışında aynı tonlarda kullandığınız hırkayı siyah ve beyaz elbiselerde farklı renkte kullanmanız elbiseyi boğmaması açısından iyi olacaktır. Aynı zamanda hırka renginde takı takmayı da unutmayınız.
  • Ayakkabılar kombinlerde önemli parçalardır. Günlük elbisenin altına ince topuklu düğün ayakkabıları seçmemeniz önerilir. Çünkü elbise ayakkabının yanında basit kalacağından bir anda görüntü karmaşası yaşanabilir. Günlük elbiselerin altına babet, sandalet, bot, çizme ya da spor ayakkabısı kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır.

CEVAP VER