Ufak Bilgiler

Gözaltı Şişlikleri Nedenleri ve Tedavisi

Nedenleri ve Tedavisi

            Gözaltı şişliği aslında vücudumuzun diğer bölgelerinde de oluşan ödem olarak bildiğimiz rahatsızlıkla aynı durum. Yumuşak dokularda sıvı birikmesi olarak bilinen ödem, gözaltında da kendine kolayca bir yer edinir. Detokslar ile maskeler ile kurtulmaya çalışsanız da aslında ödem ciddi bir sağlık sorunu olabilir. Gözaltı dışında başka bölgelerde oluyorsa uzmana başvurunuz. Gözaltında oluşan ödemlerde ise sıvı birikmesi sonucunda şişmeler, sarkmalar ve neticesinde de çizgiler oluşur. Gözaltı ödeminin diğer başlıca nedenlerinin başında ise elastikiyetini kaybetmiş bir cilt gelir.

Gözaltı bölgesinde sayısız damar bulunur. Damardan dışarı akan sıvılar burada birikerek şişliğe neden olurlar. Ciddi bir hastalıktan çok yaşam biçimini yansıtır. Gözaltı şişliklerinden kurtulmak için öncelikle günlük hayatınıza özen göstermelisiniz. Sıvı ve tuz dengesini mutlaka koruyun ve günde az 7 – 8 saat deliksiz bir uyku süreci geçirin.

Gözaltı Şişliklerinden Kurtulmak için Neler Yapılabilir?

  • Buz kalıplarının içine kalan çaylarınızdan (yeşil çay olursa çok daha iyi olacaktır) doldurup dondurun. Sonra her sabah bu buz parçalarını gözaltlarınıza uygulayın. Her iki gözünüz için ayrı ayrı 5’er dakika yeterli olacaktır.
  • Salatalığı rendeleyip, gün içinde 4 – 5 kez göz çevrenizi uygulayın. Salatalık rendesinin gözleriniz üzerinde 5 dakika kalması yeterlidir.
  • Patatesi dilimleyerek yuvarlak dilimleri gözlerinizin üzerinde bir süre bekletin. Günlük olarak uygulayabilirsiniz.

Gözaltı Şişlikleri için Bitkisel Kürler

  • 1’er tatlı kaşığı nane ve çayı 1 bardak kaynamış suyun içinde 5 dakika demleyin. Suyunu atıp kalan posasını gözaltlarınıza sürün ve 10 dakika bekleyin.
  • Kaynamış suyun içine 2 fındık yaprağını atın ve demleyin. Ilık hale geldiğinde suyunu pamukla gözaltlarına yerleştirin. 10 dakika bekleyin ve pamukları kaldırın.
Tweet Pin It

Benzer Konular

Irina Shayk Makyajı Nasıl Yapılır

Bu makalemizde dünyaca ünlü güzelliği ile göz kamaştıran Irina Shayk’in makyajı hakkında detaylı bilgiyi sizlerle...

Yoğurt Ve Karbonat Maskesi

Bir çok şey için kullanılan Karbonat, özellikle renk açıcı ve cildinizde bulunan siyah noktaları, renk...

Tarçın Maskesi Dudak Dolgunlaştırır Mı

İnternet ortamında okuduğumuz faydalı makaleleri buradan siz değerli ziyaretcilerimiz ile paylaşarak sizlerede faydalı olduğumuza inanıyoruz....

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifi

Kuru Cilt tip en sık rastladığımız cilt tiplerinden biridir. Kuru ciltler diyer ciltlere göre daha...

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Uzun süredir çalışmış olamak ve yorgunluktan dolayı ortaya çıkan Göz Alti Morlukları gerçekten çok çok...

Yukarı