Gözaltı Morlukları için Doğal Maskeler

0
50
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

için Doğal Maskeler

            Gözaltı morlukları her yaşta görülebilecek sorunlardan bir tanesi. Gözaltı morlukları çeşitli sebeplerle oluşur. Bunlardan bazıları; genetik sebepler, stres, yorgunluk, bazı kozmetikler, regl dönemi, hamilelik, demir eksikliğidir. Öncelikle bu sebepleri inceleyerek ortadan kaldırılabilecek olanları kaldırmak gerekir. Her şeye rağmen yine de gözaltı morluğu sorunu yaşıyorsanız kozmetik ürünlerden faydalanabilirsiniz. Kimyasal ürünlere karşıysanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Hayatınızdan stresi çıkarmadan, uykunuzu düzene sokmadan bu ev yapımı maskelerden mucizeler beklemek yanlış olacaktır.

yildizsesli-gozalti-morluklari

Çay Maskesi

Bir miktar ıhlamur, papatya ya da lavanta çaylarından birini 1 fincan sıcak suya ekleyerek 10 dakika demleyin.  Süzdükten sonra soğuması için bekleyin. Yuvarlak makyaj pamuklarını çaya batırdıktan sonra gözlerinizde bir süre bekletin.

Patates Maskesi

Patatesten orta kalınlıkta iki dilim kesin. Dilimleri gözlerinizde 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra yıkayın ve kurulayın.

Zerdeçal ve Ananas Maskesi

Bir miktar zerdeçal ile çok az ananas suyunu karıştırıp hamur kıvamına getirin. Hazırladığınız bu maskeyi gözaltlarınıza sürün. 15 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Nane Yaprakları

Bir miktar nane yaprağını ince ince kıyıp; gözaltlarına uygulayın. 30 dakika bekletin. Morluklarda azalma görene kadar gün içinde 2 kez yapabilirsiniz.

Siyah Çay Maskesi

Demlediğiniz siyah çayın suyundan pamuk yardımı ile gözlerinize sürebilirsiniz. Poşet çaylardan da faydalanabilirsiniz. İki poşet çayı demleyip soğumasını bekledikten sonra gözlerinizin üzerine koyup bekletebilirsiniz.

 

CEVAP VER