Göz Çevresine Bakım

0
51
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Göz Çevresine Bakım

                Gözler, kişinin yaşını saklamasının en zor olduğu organlarından bir tanesidir. Göz çevresine bakarak yaş tahmini yapmak oldukça kolaydır. Göz çevresine bakım yaparken iki kat daha fazla dikkat gerekiyor. Çünkü gözlerin çevresi cildinizde ki en ince bölgedir. Bu bölge için; özel ürünler var; ancak evde de uygulayabileceğiniz pratik yöntemler var.

Günde en az 8 saat uyuyun. Göz çevrenize her gün badem yağıyla masaj yapın. Düzenli olarak 2 dilim çiğ patatesi gözlerinizin üzerine koyup, 20 dakika bekleyin. Bunların yanında için en uygun bitkisel yağlar; avokado ve buğday yağıdır.

Göz Çevresi Kırışıklıkları

 Soya yağı, badem yağı, avokado yağından yarımşar fincan karıştırılır. Karışıma parmak uçlarıyla dokunduktan sonra göz çevresine masaj yaparak hafifçe sürülür. Uygulamayı yatmadan önce yapın ve sabahlar bol su ile yıkayın.

Yorgun Gözlere

                Soğuk süte biraz pamuğu batırın. Ve gözlerinizi kapatın pamuğu üzerine yerleştirin. 15 dakika bekletip, bol su ile yıkayın.

Demlenmiş çaya pamuğu batırın ve iyice sıkın. Gözlerinizi kapatıp üzerinde pamuğu 15 dakika bekletin. Veya çaya batırılmış pamukla gözlerinizi her sabah temizleyebilirsiniz.

Kazayağı Bölgesi

                Bu bölge için özel olarak üretilmiş kremlerden kullanın. Her gün göz egzersizleri uygulayın. Veya göz çevresini canlandırmak için iki salatalık dilimini gözlerin üzerinde 20 dakika bekletebilirsiniz.

Kullanılabilecek Göz Maskeleri

Bal ile uygulanan maske: 1 yemek kaşığı bal ve yarım portakalın suyunu karıştırın. Göz çevrenize sürün. 15 dakika bekleyip yıkayın.

Elmalı maske: Soğuk olan elmanın suyunu çıkarın. Soğuk süte ekleyin. Pamuk ile göz çevrenize iyice yedirin. 20 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın.

Günlük yaşantınızda bol su tüketmeye çalışın. Sigara kullanmayın. Gözlerde yorgunluğa neden olacak işlerde çalışıyorsanız, doktorunuzdan dinlendirici gözlük talebinde bulunun.

CEVAP VER