Göz Çevresi Bakım Maskesi

0
40
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

bakımı sıklıkla ihmal edilen ama güzellik üzerinde durumlası gereken konuların başlıcalarından birisidir. Sıklıkla yüz bakımı yapılırken ihmal edilir ama üzerinde durulmaz. Bu yüzden güzellik bakımları daima eksik kalmaktadır. Bu yazımızda doğru ve etkili şekişlde bakımı konusunu inceleyeceğiz. Göz çevresinde yüz güzelliğine zarar verecek pek çok cilt problemi meydana gelebilir. Akla ilk gelenler gözaltı morlukları, göz çevresinde oluşan kırışıklıklar ve torbalanmalar, yorgunluktan çöken göz kapaklarıdır. Tüm bu sorunların tedavisi ile yapmanız gereken doğru bakımdır. Bunun için göz çevresini nemlendirmek ve gözaltı yorgunlukları için Suna dumankaya’nın tarifini sizlerle paylaşacağız. Bu tarif göz çevrenizi nemlendirecek ve yorgun görünümünü alıp göz çevrenizi canlandıracaktır.

Yöntem 1
Gereken Malzemeler
Listedeki malzemeleri temin ediniz ardından hazırlanış ve kullanım talimatını okuyunuz.

  • Arı sütü (1 çay kaşığı)
  • Kaymak (1 çay kaşığı)

Hazırlanma Süreci: Malzemeleri karıştırın ve 20 dakika kadar göz çevrenizde (cildinizde) bekletin. Hafif hafif masaj uygulayın.

Yöntem 2
2. Yöntemde Kayısı çekirdeği yağı kullnacağız. Bunun için iki elinizdeki yüzük parmaklarınıza ikişer damla kayısı çekirdeği yağı damlatın ve minik hareketler ile dokunarak yağı cildinizin emmesini sağlayın. bu işlemi yatmadan iki saat önce temiz cilde uygulamanız gerektiğini unutmayın. İki saat geçtikten sonra herhangi bir işlem yapmadan uyuyun. Faydasını anında görecek, sabah uyandığınızda kendinizi daha iyi hissedecek ve zinde olacaksınız .

CEVAP VER