Google Fit ile Sağlıklı Yaşam

0
79
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Google Fit İle

Google-Fit-logo3

Düzenli spor, sağlıklı hayatın ilk ve en önemli adımıdır. Artık egzersiz programlarınız, kalp ritminiz ve ne kadar spor yaptığınız gibi bilgiler de mobil platformlara taşınıyor. Google spor yapanların egzersizlerini, sağlık bilgilerini daha yakından takip edebilmesi için yeni bir uygulama geliştirdi. Bu uygulamanın adı ise Google Fit.

Google Fit Nedir?

Google Fit egzersiz programı, kalp ritimleri ve sporla ilgili her bilgilinin toplanabileceği yeni bir uygulamadır. Apple’ın da HelathKit uygulamasına benzeyen bu eşsiz uygulama spor yaparken artık sizin yanınızda olacak. Onu HealthKit uygulamasında ayıran en önemli özelliği ise içeriğine egzersiz programlarının ve bilgilerinin de dâhil olması. Adımsayar, ilaçlar, egzersiz programı kısacası sağlık ve sporla ilgili ne varsa bu program sayenizde elinizin altında olacak hem de spor yaptığınız esnada bile.

Google Fit Nereden Yüklenecek?

Android cihazlar için özel olarak tasarlanan bu program lansmanda yapılan açıklamalara göre yeni nesil Android cihazların hepsinde dâhili olarak bulunacak ama eski cihazlarda ise nasıl indirilebileceği ve kullanılacağı hakkında yetkililer tarafından bir açıklama yapılmadı. Tahmin edilen ise eski programı çalıştırabilecek cihazlarda Google Play sayesinde indirilip kullanılabileceği.

Google Fit Hangi Cihazlarda Kullanılabilecek?

Google Fit uygulaması akıllı telefonların bazılarında bulunan akıllı saatler ile kullanılabilecek. Bu saatler üzerinden kalp ritmi gibi ölçekler takip edilebilecek. Bu saatler ayrıca her istatistiği de tutacak. Uygulama ile çalışan saatler ise

  • Motorola Moto 360
  • Samsung Gear Live
  • LG G Watch modellerindeki saatlerdir. Ayrıca bazı spor firmaları akıllı bileklikler üretmekte. Program bu bileklikler ile de optimize şekilde çalışacaktır.

CEVAP VER