Fox Ana Haberin Güzel Sunucusu Gülbin Tosun Kimdir?

0
57
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Kimdir?

 

2010 yılından beri Fox Ana Haber hafta sonu haberlerini sunan ? Sorusu ünlü ve güzel sunucunun hayranları tarafından merak ediliyor. Gülbin Tosun 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Gözleri ela renginde olan sunucunun, ekranlara yansıyan görünümü, hep masun olan bakışlarıdır.

Fox Ana Haber

Kumral saçları olan sunucunun, yaşı 38’dir. Gülbin Tosun 1.63 cm boyunda ve 56 kilodur.

   İstanbul Üniversitesi mezunu olan Gülbin Tosun, üniversite yıllarında sağladığı üstün başarı ile TRT spikerlerinden eğitim alma şansını yakalayan sayılı öğrenci arasında yer almıştır. Programcı, sunucu ve spiker olan Gülbin Tosun, 1995 yılında ülkemizin ilk haber kanalı olma özelliğini taşıyan Kanal E ekranlarında, haber spikerliği ve aynı zamanda muhabirlik yapmıştır. Gülbin Tosun 1999 yılında Show TV ekranlarına geçmiştir. Show TV’de Reha Muhtar’ın haber ekibinde yer almış ve o dönem Show TV’de gece haberlerini hazırlayan ve sunan isim olmuştur. Tuncay Özkan ile Fatih Altaylının kendisine getirdiği teklifi değerlendiren Gülbin Tosun, 2000 yılında Kanal D ekranlarında spikerlik ve sunuculuk yapmaya başlamıştır.

 

Başarılı sunucu, 2001 yılında eğitimini tamamlamak istemiş ve bu nedenle Londra’ya gitmiştir. Eğitimi için bir süreliğine Londra’ ya yerleşen Gülbin Tosun,2001 yılında Londra Türk Radyosunda haber programı hazırlamaya ve sunmaya başladı. Aynı zamanda dünya tarafından tanınan haber ajansı, Reuters Haber Ajansı’nda stajını tamamlamayı başardı. 2003 yılında ise Londra School of Business Studies Marketing’ten mezun olmuştur.

 

Eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen Gülbin Tosun, 2006 yılında SKY Türk kanalına geçti. SKY Türk ekranlarında sabah haberleri kuşağı aracılığı ile izleyicisiyle buluşan Gülbin Tosun, bir süre bu kanalda sabah haberlerini sunmaya devam etti. 2010 yılında Fox Ana Haber’e geçen Gülbin Tosun, hala aynı kanalda hafta sonu haberlerini sunmaktadır. Gülbin Tosun, 2011 yılında Demsa Grup yöneticisi olan Atıf Ün aldı ile evlendi.

CEVAP VER