Ana Sayfa » Genel » Facebook Hesabımın Çalınmasını Nasıl Önlerim?
facebok-hesabımın-çalınmasını-nasıl-önlerim

Facebook Hesabımın Çalınmasını Nasıl Önlerim?

Dünyadaki bir çok ülkede milyonlarca kullanıcısı olan popülerliğinin yanı sıra bir çok sorun ile kullanıcılarının sorun yaşamasına neden oluyor. Her ne kadar sosyal bir paylaşım sitesi olsa da burada kendimize ait fotoğraf, video ve ailemiz ile ilgili anılarımızı yüklüyoruz. Daha sonra bir gün hesabınıza girmeye çalıştığınızda, şifre hatası ile karşı karşıya kalırsınız ve acaba yanlışmı giriyorum diye düşünürsünüz, fakat şifrenizin çalındığını bir kaç kez girdiğinizde anlarsınız ve burada yapmanız gereken şifrenizi sıfırlama talebiniz olacaktır. Bilgilerinizi doğru girdiyseniz eğer yani kayıt olma sırasında doğru email ve şifre girmişseniz sorunsuz bir şekilde sıfırlamanız gerçekleşecektir. hesabınızın çalınmasını önlemek için bir kaç önerimiz var bu önerileri dikkate alarak hesabınızı güvenli bir hale getirebilirsiniz.

facebok-hesabımın-çalınmasını-nasıl-önlerim

Şifre Güvenliği (Güvenliğin En Başında Geliyor)
Öncelikle şifre güvenliğinden bahsetmek istiyorum. Sanal ortamın en çok yapılan yanlışlarından biri olan şifre güvenliğinde genelde ardışık rakamların kullanılması, ve doğum yılınız gibi rakamların kullanılması hesabınızı ele geçirenler için bulunmaz nimet oluyor. Bu yüzden harf ve rakamlardan oluşan bir şifre tercihi her zaman güvenliği üst seviyelere taşıyacaktır. Örnek verecek olursak (vol23xa54cx*) gibi bir şifreyi tahmin etmeleri milyonda bir olsa gerek. Şimdi ikinci kısıma geçelim facebook hesap şifreniz kadar email şifrenizde çok önemlidir. Hesabınızı çalacak olan kişiler email şifrenizi tahmin ederek facebook şifresi sıfırlama isteyerek hesabınızı ele geçirebilirler. Bu yüzden email şifremizi oluştururken de ardışık ve doğrum tarihi gibi rakamlar kullanmamaya dikkat etmeliyiz.
Cep Telefonu Numaranızı Tanımlayın
İkinci seçeneğinde başlığından da belli olduğu gibi facebook parolamızın güvenliği için Cep telefon numaranızı onaylatmak oldukça önemlidir. Biri sizin Parolanızı değiştirdiğinde facebook ana sayfasından şifremi sıfırla dedikten sonra cep telefonunuza gelen kodu facebook ekranına girerek hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.
Facebook Cep Telefonu Numarası Onaylama ( Resimli Anlatım)

 

Giriş Onayları’nı aktif edin
Facebook tarafından tanımlanan bu özelliği aktif hale getirdiğinizde hesabınızın büyük ölçüde güvenliğini sağlamış olursunuz. Bu özellik yüksek güvenlik önlemlerinden biridir.Örnek verecek olursak sürekliği girdiğiniz bir cihaz haricinde facebook hesabınıza giriş yapmak isteyen kişilerin listesini tutarak sizi bilgilendirir.

Özelliği Aktif Etme: Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra;Ayarlar > Güvenlik > Giriş Onayları (aktif edin)

Giriş Onayları’nı aktif etmek istediğinizde bir takım işlemden geçeceksiniz. Bu işlemler Facebook tarafından düzenli bir şekilde sunulmakta yani işle esnasında herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyorum.
Giriş Onayları Özelliği Aktif Etme ( Resimli Anlatım)

mg class="alignnone size-full wp-image-4823" src="/wp-content/uploads/2014/09/onaylama-güvenliği.jpg" alt="onaylama güvenliği" width="640" height="307" srcset="/wp-content/uploads/2014/09/onaylama-güvenliği.jpg 640w, /wp-content/uploads/2014/09/onaylama-güvenliği-300x143.jpg 300w" sizes="(max-width: 640px) 100vw, 640px" />

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Android 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır

Android 4.5 G Ayarı Nasıl  Yapılır    Ülkemizde son zamanlarda en çok konuşulan şeylerin başında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir