Eski Telefondan Veri Nasıl Aktarılır?

0
17
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

?

 

Eski telefonlardan veri aktarımı; Günümüz teknolojisinde kullanım imkanlarının kullanıcılara sunduğu sınırsız kullanım şekli ve kullanım kolaylıkları bulunmaktadır.  Öyle ki yakın geçmişimize kadar çok küçük boyutlardaki hafıza barındıran bilgisayarların bir ev büyüklüğüne sahip olduğunu bugün ise gelişen teknoloji ile bu hafızanın milyonlarca katındaki büyüklüklere ulaşan hafızaların yani verilerin çok küçük bir flash bellek ile ceplerimizde taşınabildiğini görmekteyiz.  Bununla birlikte aynı paralelde görüntü kayıtlarındaki kaplanan hafızanın boyutlarının da günümüzde minimuma yakın olduğunu söyleyebiliriz.  Devasa kameralar,  fotoğraf makinaları,  ses kayıt ve video kayıt cihazlarının cebimize sığacak küçüklükte olması hepimizin bildiği bir husustur.

 

Bunula birlikte yazılı ve sözlü belgeler ve internet üzerinden yapılabilen sözleşmeler de artık hem zaman hem de mekan kavramlarının zorunluluklarının ortadan kalkmasıyla kullanıcılara büyük özgürlükler sunmaktadır. Öyle ki yakın tarihte sırf bir belge imzalamak için kilometrelerce yol kastetmemiz gerektiğini unutmayalım. Bugün ise mobil imza teknolojisi ile saniyeler içerisinde bulunduğumuz yerden bu işlemleri tamamlamak mümkün olmaktadır.

 

İşte bu kullanım kolaylıklarını bize mümkün kılan sistemlerin de kayıt altına alınıp arşivlenebilmesi, hem kullanıcı güvenliği hem de kullanılan veri cihazlarının hafızalarının verimli kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. Bunun için teknolojinin diğer nimetlerinden olan bilgisayar teknolojisinin kullanılması gerekmektedir. Öyle ki kullanılan cihazlarımızın bilgisayarlara bağlanan kablolar aracılığı ile uzun zaman önceki arşivlerimizi aktarmamız dakikalarımızı almakta ve aktardığımız bu dosyalarla da kişisel güvenliğimizi garanti altına almamız mümkün olmaktadır. Bunun yanında bluetooth denilen kablosuz bağlantı teknolojisi ile de bu teknolojiyi destekleyen cihazlar arası aktarım yapabilmek mümkündür.

 

Aynı zamanda bu bağlantılar sayesinde bilgisayarlarımızda arşivlediğimiz bu verileri farklı cihazlara yedeklememiz de mümkündür. Değiştirdiğimiz telefondaki rehber ve kullanıcı bilgilerini saniyeler içerinde yeni telefonumuza aktarmamız, kişisel mesaj ve görüntülerimiz de dahil olmak üzere çok kısa sürelerde mümkün olmaktadır.

CEVAP VER