En iyi bilgisayar temizleme programı ComboFix

0
90
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

combofix

Bilgisayarımıza farkında olmadan bazen gereksiz uygulamalar ve programlar yüzünden bir çok virüs bulaşır. Bunlardan bazıları anasayfa değiştiren programlardır biz explorer ya da chrome olarak kullandığımız web browserlarının anasayfasını değiştirsek dahi bulaşan virüslerden dolayı otomatik olarak tekrar eski sistemine döner. Bu tür virüs temizleme işlemleri yapılmazsa sıkıntınız devam edip durur. Bilgisayarınızın önbelleğinde biriken bir çok gereksiz atık dosya vardır.

Genel bir bakım ihtiyacı her bilgisayar için en az ayda bir kere dahi olsa yapılması gerekir tabi bilgisayarınızın aynı performansında kalacak şekilde uzun dönem kullanmak istiyorsanız. Peki etrafınızda bir çok bilgisayar temizleme ve bakım programları var tabi bunların geneline güvenemiyoruz çünkü bir müddet sonra asıl niyetleri ortaya çıkıyor ve sizden kredi kartı bilgilerinizi istiyor. Bu yüzden size önereceğim program ile windows işletim sistemini taşıyan herhangi bir bilgisayara uygulayabilirsiniz.

Combofix bence güzel bir temizlik programı kullanımı basit ve sisteminizi hızlandırmaktan başka bir derdi yok. Yani para istemiyor ücretsiz bir bilgisayar bakım ve temizleme programı diyebiliriz.

ComboFix’i Bilgisayarınıza İndirmek İçin Tıklayın

Combofix programı nasıl kullanılır ?

Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra çift tıklarak çalıştırın. Gelen uyarılara rahatlıkla evet ya da tamam diye yanıt verebilirsiniz. Bu uyarılar bazı eksik güncellemelerin yüklenmesi ve bazı ayarlar için izin anlamını taşımaktadır ve unutmadan bilgisayarınız da antivirüs programınız varsa onu devre dışı bırakacaktır. Program aktif hale gelip sistem denetlemeleri ve virüs temizleme işlemlerine başlayacaktır.

Sabırla bitmesini bekleyin ta ki size yaptığı işler ile ilgili bilgi verene kadar bir not defteri ile yapılan işlemleri sıralayıp size bilgi verecektir. Pek ayrıntıya girmiyorum ama silinen uygulama ve klasörlerin listesini de size o not defterinde deleted files ve ya deledet folders başlığı altında bilgi vermiş olacaktır.

 

 

CEVAP VER