Ela Gözlü Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

0
55
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Ela Gözlü Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

                Ela gözler çoğu zaman makyaja göre renk değiştirebilen göz rengidir. Bu göz rengi her renk tonuna uyum sağlayabilen, bazen kıyafetle bile bir uyum içine girebilen renktir. Bu yüzden aslında ela gözlü bayanların renkli gözlü kadınlara özenmesine hiç de gerek yoktur. Çünkü en uyumlu ve en çok makyaj farklılığına sahip göz rengi eladır.

Ela gözler aynı zamanda en çok parlayan gözlerdir. Çünkü sarımtırak bir renge daha yakın olan bu gözler güneşle birlikte daha da açılır ve ışıl ışıl bakışlara kavuşurlar. Ayrıca güneşte renk değiştirebilen ela gözlerde bulunmaktadır.

images

Ela Gözlere Nasıl Makyaj Yapılmalı?

  • Ela gözler far yerine daha çok kalın eyeliner ile kendini gösterebilecek göz renkleridir. Bu yüzden fardan çok eyeliner tercih etmenizde fayda vardır.
  • Koyu mor renk ela gözlere hareketlilik sağlayabilir. Bu yüzden mor ve kalın bir eyeliner rimel kullanmasanız dahi çekici bakışlar için yeterli olacaktır.
  • Mavinin her tonunu taşıyabilen bir göz olan ela gözler deniz mavisi ya da diğer adı ile turkuazla muhteşem bir görünüm yakalayabilmektedir. Turkuazı isterseniz yalnızca göz üzerine kalın bir eyeliner olarak, isterseniz de hem göz üstü hem de gözaltına çekip siyah rimelle göz makyajınızı tamamlamanız mümkündür.
  • Altın tonları diğer göz renklerinde olduğu gibi bu göz renginde de kullanılan hoş renklerdir. Altının her tonu ela göze yakışmaktadır. Ama altın rengini far olarak kullanmalı ve bu farı mutlaka siyah eyeliner ve rimel ile tamamlamalısınız.
  • Pembenin kadınsılığı ile ela gözün parlaklığı birleştiğinde ortaya çıkan cam gibi görüntüler herkesçe dikkat çekecektir. Bu yüzden ılık pembe tonlarını ela gözlerinizde kullanmanız mümkündür.

CEVAP VER