Ufak Bilgiler

EFT ve Havale Nedir ? Aralarındaki Farklar Nelerdir

Günümüzde en çok kullanılan Bankacılık hizmetlerinden biri olan nelerdir? Öncelikle Havale ile farklı bankalara ödeme yapamazsınız örnek verecek olursak A bankasına Para göndereceksiniz bunu yapmanız için sizin hesabınızında A bankasında olması gerekmektedir.Yani kısacası aynı bankada bulunan bir başka hesaba gerçekleştirdiğiniz para transferine Havale adı verilmektedir. EFT ise bunun tam tersi, ödeme yapacağımı banka hesabı hangi hesapta olursa olsun ödemeyi EFT ile gerçekleştirebiliyoruz. EFT ile ödeme yaptığınızda bunun için EFT işlem ücreti kesilmektedir. Havale ile ödemelerde bu miktar daha düşüktür. Bu yüzden genelde ödemeleri Havale ile yapmanızı tavsiye ederim.

eft-ve-havale

? Aralarındaki Farklar ?
Eft kendi hesabı bulunan banka dahil tüm bankalara ödeme yapacağınız para gönderme işlemine denir. Bu işlemi Atm ve internet bankacılığınız var ise online işlemler menüsünden EFT ile para gönder adımını izleyerek gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemi Havale işlemine göre daha uzun sürmektedir. EFT işlemi havale işleminden daha pahalıdır. Havale ise hesabınızın bulunduğu bankalar arası gerçekleştirilen para gönderme işlemi anlamına gelmektedir. Bu işlem EFT işlemlerine göre daha kısa sürede gerçekleşmektedir. Bazı bankalar bu işlemlerden masraf almaz.

Tweet Pin It
Kategori: Genel

Benzer Konular

Ayran Çorbası Detoksu

2 Günde 2 Kilo Verdiren Ayran Çorbası Detoksu Vücutta bulunmakta olan toksinlerin atımını sağlamakta olan...

Aşktan Kaçılmaz Dizisi Oyuncuları – Konusu

Oyuncu kadrosunu oldukça başarılı bulduğum dizilerden biri olan Aşktan Kaçılmaz, eylül ayında Star Tv ekranlarında...

Roman Havası Dizisi Oyuncuları Ve Konusu

Kanal D ekranlarının 2015 yılının ocak ayında yayına girmesi beklenen Roman Havası dizisi’nin başrol oyuncuları...

Komik Fotoğraf Kareleri (Talihsizlik Demek Bu Olsa Gerek)

Bazen hayatımızda birbirinden farklı talihsiz kazalar ile karşılaşırız kimi zaman sonuçlar canımızı  acıtmış olsada aslında...

Aşkın Dili Yok Dizisi Oyuncuları, Konusu

Bir çok dizide isminden bahsettiren Ünlü oyuncu “Deniz Çakır”, Yiğit Özşener ile Aşkın dili yok...

Yukarı