Ufak Bilgiler

Düzenli Beslenme İle Kilo Verme

Düzenli Beslenme İle Kilo Verme

          Gerek güzel bir görünüme kavuşmak için gerekse sağlıklı olmak için fazla kilolardan kurtulmak gereklidir. İnsanın vücudunu en iyi insanın kendisi bilir. Bunun için dikkat ederseniz kendinize en uygun diyeti ve sporu uygulayabilirsiniz. Eğer fazla kilonuz yoksa biraz yemenize dikkat ederek biraz da spor ile istediğiniz görünüme kavuşmanız mümkündür. Kilonuz fazla ise mutlaka bir diyetisyene gitmeli, diyetisyen kontrolünde ve tavsiyeleriyle kilo vermelisiniz. Kilonuz az ya da çok olsun hiçbir şey yapmadan çok hızlı bir şekilde kilo veriyorsanız buna sakın sevinmeyin. Çünkü hızlı kilo vermek üstelik diyet yapılmadığı halde ciddi sağlık sorunları olduğunun göstergesidir. Buna çok dikkat etmek gereklidir. Günümüz de kilo problemleri en çok düzensiz ve sağlıksız beslenmeden kaynaklanmaktadır.

Düzenli Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Yapılan araştırmalar sonucunda düzenli beslenme güz içindeki öğünlerinizi 3 ara öğün ve 3 ana öğün olarak toplam da 6 öğünde tamamlamak koşuluyla sağlanmaktadır.

Kahvaltı

İlk öğün olan kahvaltı gününüzün en önemli öğünüdür. Sağlıklı ve sağlam bir şekilde yapılan kahvaltı, sizin güne zinde başlamanıza zemin hazırlayacaktır. Her zaman için beyaz undan üretilmiş ekmek yerine tam tahıllı ekmek tüketmeyi tercih etmelisiniz.

Öğle Yemeği

Gün ortasında ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacağınız öğündür. Et yemeklerinden protein almak isterseniz bunu öğle öğününde yapmayı tercih etmelisiniz. Tatlıya düşkünlüğünüz varsa ve illa ki tatlı yiyeceğim diyorsanız da yine öğle öğününde hafif sütlü tatlı tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeği

Günü son anan öğünü olan akşam yemeğini geç saatlere bırakmadan en geç akşam 7 gibi yemelisiniz. Akşam yemeğinde ki tercihleriniz ise az yağlı mevsim salatası ve çorba olmalıdır. Kesinlikle aşırı yağlı ve ağır yemeklerden kaçınılmalıdır.

Ara öğünlerde ise sağlıklı atıştırmalıklar tüketebilirsiniz. Bunlara örnek verecek olursak:

  • Elma
  • Yoğurt
  • Meyve kokteyli
  • Kabuklu yemişler

Düzenliliği ve devamlılığı sağladığınız sürece zayıflamak sizin için kâbus olmaktan çıkıp keyifli bir uğraşa dönüşecektir. Düzenli beslenmeyle aldığınız olumlu sonuçlar sizin motivasyonunuzu yükseltecek ve istediğiniz kiloya ulaşmanıza sağlayacaktır. Azim, istek ve emek imkânsız olan hiçbir şey yoktur.

Tweet Pin It
Kategori: Diyet

Benzer Konular

Ketojenik Diyet Nedir?

Ketojenik Diyet Nedir? Karbonhidrat içeriği düşük, yağ ve proteince zengin olan bu diyet özellikle kanser...

Çikolata İle Zayıflama

Çikolata İle Zayıflama                 Zayıflamaya karar verilince, sevilen yiyeceklerden uzak kalınacağı düşünülür her zaman. Çikolata...

Sağlıklı Atıştırmalıklar İle Zayıflama

Sağlıklı Atıştırmalıklar İle Zayıflama              Bayanların en büyük problemlerinden biri olan kilo probleminde en önemli...

Kış Mevsiminde Kilo Verme

                Kış Mevsiminde Kilo Verme                Hemen hemen her...

Mercimek İle Zayıflama Yöntemleri

                Mercimek İle Zayıflama          Kuru...

Yukarı