Duvar Kağıdında Nelere Dikkat Etmeliyim ?

0
47
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Duvar Kağıdında Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Duvar kâğıdı evinizin tarzını yansıttığı gibi evinize farklı ve sıcak bir hava katabiliyor.  Duvar kâğıdı artık çok tercih edildiği gibide evinize kattığı sıcaklık ile birlikte evimizde hoş bir görüntü sağlıyor. Peki, hangi alanda nasıl bir duvar kâğıdı kullanabilirsiniz?

Eviniz küçük metrekarelik bir alana sahipse duvar kâğıdı seçiminde düz doku tercih edebilir, alana sıcaklık katabilirsiniz. Düz dokular vinly ve hasır olmak üzere 2’ye ayrılır. Bu 2 kategoriden birini tercih edip evinizin tek bir duvarında uygulatıp alana dokunun sıcaklığını katabilirsiniz.

Evinizin uzun, geniş bir antresi var ise antrede daha minik desenler veya yine dokular tercih edebilirsiniz. Geniş alanlarda duvar kâğıdında sadece bir duvara desen kullanıp, aynı desenin devamı(kombinasyonu) ile devam edebilirsiniz. Evinizin tarzına göre her çeşit duvar kâğıdı bulunmaktadır.

Yatak odalarında genelde Damask desenler ve İngiliz tarzı duvar kâğıtları kullanılmaktadır. Tabii bu desenler daha çok öncelikle yatak başı için uygulanıyor. Yatak başlarında uygulanan ya da tek duvar olarak tercih edebileceğiniz panolarda var. Hem uygulandığı alana derinlik katıyor ve tarzınızı yansıtıyor. Uygulanan duvar kâğıtlarına ve panolara aksesuar ile de kombin yapabilirsiniz.

Televizyon ünite arkalarında uygulanan oldukça moda olan taş görünümlü duvar kâğıtları var. Televizyon ünitesi arkasına tercih edebileceğiz duvar kâğıdı, fazla göz yorucu olmamalı sürekli baktığımız alan olduğu için renk tonlarını daha yumuşak tonlarda seçmek gerekiyor.

Mutfak ve banyoda ise; mutlaka winly duvar kâğıdı seçimi yapmanız önerilmektedir. Winly duvar kâğıtları, kullanım açısından kolay olduğu gibi silinebilir özelliği de bulunmaktadır. Daha çok Fransız markalarda ve Almanya markalı ürünler Wınly duvar kâğıdı çalışması yapıyorlar.

Peki, duvar kâğıdı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Duvar kâğıdı seçerken mutlaka hava alabilen özellikli duvar kâğıdı olması gerekir. Bebek odası seçiminde ise; anti bakteriyel, hava alabilen duvar kâğıdı tercih etmelisiniz. İsteğe bağlı olaraktan Wınly ve kâğıt tabanlı seçimlerde yapabiliriz. Kâğıdın çok ince olmamasına ve tekstil tabanlı olmasına dikkat etmemiz gerekir. Tekstil tabanlı duvar kâğıtları hem silinebilir özelliğine sahip, hem de uygulandığında kumaş efekti veren duvar kâğıdıdır.

Unutmayın seçtiğiniz duvar kâğıdı evinizin ve sizin tarzını yansıtmakta,

TEILEN
Facebook
Twitter
Önceki İçerik2014 Sonbahar Modası
Sonraki İçerikMigren Tedavisi

CEVAP VER