Dukan Diyeti Kitabı

0
23
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Dukan Diyeti Kitabı

Modern çağın en büyük kolaylıklarından olan teknoloji bizlere oldukça fazla alanda yardım etse de bizleri tembelliğe alıştırdığı aşikar. Bu nedenle kilolu insan sayısı her geçen gün artmakta. Kilolu olan bir sürü insan hızlı bir şekilde kilo vermek isteyebilir ama hızlı bir şekilde kilo vermek kolay değildir ayrıca vermiş olduğunuz kilolarınızı korumak daha da zordur. Dukan diyet Kitabı’nda anlatılan dukan diyeti sayesinde sizi aç bırakmadan hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo verebileceğiniz iddiası sunuluyor.

Dukan diyeti dört temel evreden oluşmuştur. Dukan diyeti yüksek proteinli ve düşük karbonhidrat1ı bir diyet çeşididir. Dukan diyeti kilo vermek adına uzmanlaşmış Fransız hekim Pierre Dukan tarafından 1970’li yıllarda kendisine gelen ve yardım isteyen bir obez hastasının şu sözlerinden etkilenerek yapmıştır; “et haricinde kilo vermek için diğer her şeyden vazgeçebilirim”.

Önceden de bahsettiğimiz gibi dukan diyeti dört evrenden oluşur. Bunların ikisi kilo verme evresi diğer ikisi de verdiğimiz kiloları koruma evresidir. Diyet o kadar ayrıntılı ki siz programa başlamadan zayıflama tarihiniz, yaşınız ve bunun gibi birkaç faktörü ele alarak sizin ham kilonuzu hesaplayarak başlıyor. Dört evrenin her birinde ne kadar süre kalmanız yani her evre için harcadığınız vakti hesaplarken gerçek kilonuza ulaşmak için kaç kilo vermeniz gerektiği ile alakalı bir durum. Umarım dukan diyet kitabı adlı makalemiz sizlere yardımcı olmuştur.

CEVAP VER