Ana Sayfa » Dini Bilgiler » Dualarımızın Kabul Olması İçin Nasıl Dua Etmeliyiz ?

Dualarımızın Kabul Olması İçin Nasıl Dua Etmeliyiz ?

Dua etmezsek ne ehemmiyetimiz var ayeti kelimede buyuyor peki bu duayı nasıl yapacağız ?

Herkesin bir duası var değilmi arkadaşlar ? Bu yazıyı okuyan kardeşim senin de bir duan var yalvarıyorsun yakarıyorsun Allah’a, da Allah ne tarzda yalvarmanı istiyor? peygamberimiz nasıl dua edermiş şimdi bunun yöntemini öğreneceğiz inşallah.
Mektubat 23. Mektupta bize anlatılmak istenen şimdi sayacağımız şartları ne kadar çok bir araya getirirsek Dua’nın kabul olma ihtimali o kadar artıyor. Şimdi dualarımıza bir kaç madde ekleyersek bunları yaparsak inşallah dualarımız cenabı Allahın katında daha kabul olacaktır

Açtık ellerimizi istifa ile tövbe ile manevi temizlenmeli . Neden bunu yapacağız peki temizlenece

ğiz günahlarımızdan arınacağız ve temiz bir dua ile başlayacağız yani temiz bir şekilde duaya başlıyoruz.Makbul bir dua olan salavatı şerifi şefehatçi gibi zikretmeliyiz . Hemen ne yapacağız salavat getireceğiz . ” Allahümme salli ala Muhammed ” gibi ” sallallahu aleyhi ve sellem ” bir tane salavat getireceğiz eğer dualarımızın kabul olmasını istiyorsak.

ve ahirde de yine salavat getirmeli başında salavat sonunda salavat neden 2 makbul duanın ortasında ki dua makbul olur. Gıyaben dua edeceğiz. Kişinin ardından dua etmek , Kişinin yüzüne dua karşı edilen dualarda bazen riyakarlık girebiliyor işin içine bu tür şeyler işin içinegirmemesi için Gıyabet dua edeceğiz tabi Bu kişinin yüzüne karşı dua edilmez manasında değil bu .
Hem Hadisi şerifte kuranı kerimde geçen mensur dualar ile dua etmek . Hadisi şerifte kuran-ı kerimde bir çok dua var değil mi ? işte bu duaları kullanırsan kendi duan içinde kabul olma ihtimali yine artıyor . Huşu içinde dua etmek , huzur içinde dua etmemiz lazım, Kalp ile dua etmek, Her namazın sonunda bil hassa sabah namazının sonunda edilen dua kabul olur. Allah hepimizin dualarını kabul etsin.

Bu habere de bakabilirisiniz

Orucu Bozan Şeylere Dikkat

Orucu Bozan Şeylere Dikkat   Mübarek ramazan ayının gelmesiyle oruçla ilgili soruların araştırılmasına başlandı. En …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir