Dondurma Diyeti

0
89
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Özellikle yaz diyetlerinde en büyük düşman dondurmadır. Her diyet listesinde yasaklanır. Dondurmanın kilo yaptığı söylenir. Ama dondurma diyetiyle bu önyargılar yıkılmaya başladı. Artık diyetlerin korkulan besini değil diyetlerin vazgeçilmezi haline gelecektir. Yani artık dondurma yiyerek zayıflamak mümkün görünmektedir.

food-ice-cream-nuts-2695894-480x320

Dondurma protein, fosfor, kalsiyum bakımından zengindir. Aynı zamanda içerisinde A B ve E grubu vitaminlerin çok miktarda barındırır. Süt ağırlıklı yapılan dondurmalar süt sevmeyen kişilerin imdadına yetişir. Yaz aylarında süt yerine kullanılması bakımından da önemlidir. Hazır meyve sularından daha fazla vitamin ve mineral barındırmaktadır.

İçinde bulundurduğu kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendirir, kemik gelişimini hızlandırır. Fosfor ve protein sayesinde sağlıklı büyüme için gerekli olabilmektedir. Genelde çocukların içmeye zorlandıkları süt yerine severek yedikleri dondurmanın verilmesi uygun olmaktadır.

Dondurma Diyeti Nedir?

Dondurma diyeti herhangi bir diyet listesine dondurmanın eklenmesiyle oluşmaktadır. Ama bu diyet listesi de dondurma eklemesi de uzman kontrolün de hazırlanmalıdır. Genelde ikindi öğünlerine eklenen dondurma ile diyet listeleri gözünüze daha sevimli ve daha çekici gelmektedir. Dondurma diyeti listeleri günlük 1200 kalori taban alınarak hazırlanır. Bu da diyet listesinde diğer besinlerle beraber 100 gram dondurma alımına denk gelmektedir.

Dondurma Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Dondurma diyeti ayda 4 kilo verdirmeyi hedefler. Ama verilen kilo miktarı 1 ay sonunda daha fazla ya da daha az olabilir. Bunun nedeni bünyeden bünyeye değişen metabolizma hızıdır.

Ayda 4 kilo bazıları için az olarak görünebilir. Ama sağlıklı olan yavaş ve kalıcı kilo vermektir. Hızla verilen kilolar aynı hızla geri alınmaktadır. Verdiğiniz kadar da değil üstelik verdiğiniz kilodan fazlasıyla alırsınız. Bu yüzden yavaş ve kalıcı kilolar vermek için mutlaka bir uzman yardımına başvurun.

CEVAP VER