Doğal Saç Maskeleri Ne İşe Yarar?

0
27
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Doğal Saç Maskeleri Ne İşe Yarar?

Saç bakımı, saçın görünüşü ve sağlığı için önemlidir. Saç bakımı yaptırmak için kuaförlere gidip çok paralar vermeye ve kozmetik ve kimyasal ürünlerle daha fazla temas etmenize gerek yok. Evde uygulayabileceğiniz doğal malzemelerle çok rahat bir şekilde hazırlayıp saçınıza uygulayabileceğiniz ve çok hesaplı olacak maskeler ile saçınıza bakım yapabilirsiniz. Doğal saç maskeleri ne işe yarar ki diye bir soru aklınıza gelecek olursa, saçınızın parlaklığı ve canlılığı için etkili olacaktır. Saç dökülmelerini önleyerek saç kaybını yok edecektir. Kimyasal ürünler kullanmadığınız için herhangi bir zararlı maddeye maruz kalmayacaksınız.

Yumurtayı iyice çırparak saçınıza güzelce yedirin ve bir havluyla sarın ve 20-25 dakika bekletin sonrasında durulayın. Haftada bir kez yapacağınız bu maske ile saçlarınızdaki nem oranını dengeleyecek, saç derinizi yumuşatacak ve saçınızı onararak parlaklık kazandıracaksınız.

Sert ve kuru bir saç yapısına sahipseniz uygulayacağınız bal maskesi ile saçınızı sağlığına kavuşturabilirsiniz. 1 kaşık bal ve 2 kaşık zeytinyağını karıştırın ve saç derinize güzelce sürün. 20-25 dakika bekletin ve yıkayın. Haftada iki kez uygulayabileceğiniz bu maske ile saçlarınız canlılık kazansın.

Badem yağı ve zeytinyağı ile saçlarınızın kırılmasını önleyerek daha çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz. Badem yağı saçınızı nemlendirerek sağlığına kavuşturacaktır.

Saçlarınızı çok sık yıkamayın ve çok sıcak suyla yıkamayın, güneşin zararlı etkilerinden korunmak için güneşe fazla maruz kalmayın ve çok sıcak kurutucu ve şekillendiriciler ile fazla temas ettirmeyin. Böylelikle sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER