Doğa Tatilleri

0
44
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Doğa Tatilleri

Tatil yıl boyu çalışan insanların yılın belli dönemlerinde yaptıkları izinlere verilen isimdir. Her insan uzun ve yorucu bir yıldan sonra kafa dinlemek ve kendini toparlamak için uzun ya da kısa bir tatile ihtiyaç duymaktadır. Tek başına ya da sevdiklerinizle çıkılan bu tatillerin tadı çok başkadır. Bir de şehir değiştiriyorsanız beraber yeni yerler keşfetmek, yeni şeyler öğrenmek o kadar zevkli olacaktır ki kimse o tatilin bitmesini istemeyecektir.

wpe227c670_05_06Tatiller de uzunluk ya da kısalık süresine göre gidilecek yerler de farklılık gösterir. Uzun tatiller genelde daha uzak yerlerde değerlendirilirken, kısa tatillerde şehir dışına bile çıkılmadığı olmaktadır. Son günlerde uzun tatillere çıkanların en çok tercih ettiği tatil tipi doğa tatilleridir.

 

Neden Doğa Tatili?

Şehrin kalabalığından, işin yoğunluğundan, her türlü gürültü ya da hava kirliliğinden sıkılan insanlar artık daha çok doğaya yönelmeye başladı. Doğanın temiz havasını, muhteşem manzarasını, eşsiz huzurunu tekrar kazanabilmek için bozulan dünya da doğal kalan yerler arayan insanlar artık tatillerinde ilk olarak ruhlarını dinlendirebilecekleri doğa tatillerini seçiyor. Bu durum genelde insanların köylerine ya da doğal kalmayı başarabilmiş yerlere gitmeleri ile mümkün oluyor.

Doğa Tatili Yapılabilecek Yerler

Maçahel:

Artvin ve Gürcistan arasında ki tarihsel bir doğa harikasıdır. Buraya gelen herkes yeşilin her tonu ile tanışmaya fırsat bulabilmiştir. Sessiz, huzur dolu ruhu dinlendiren du doğal yerleşim yeri misafirlerine kapılarını sonuna kadar açıyor.

Narman:

Erzurum’un doğusundaki bu yer bir kanyondur. Kırmızı bir vadinin size sunduğu bütün güzellikler Narman’da sizleri bekliyor.

Karapınar:

Konya’nın eşsiz volkanlarının neredeyse tamamının bulunduğu bu güzel ilçe Meke Gölü ve Acıgöl ile dünyaya kendini tanıtmış durumdadır.

Kaçkar:

Buzul göllerinin oluşturduğu bu muhteşem manzara karşısında hayrete düşeceksiniz.

CEVAP VER