DNS’ler Kapatılıyor mu ? Google DNS, OpenDNS ve Diğerleri

0
81
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Ülkemiz de oluşan bazı web yasaklamalarının hepimiz farkındayız. Bir dönem youtube.com kapatılıp tekrar açılmıştı. Şimdi ise twitter.com geçen hafta yasaklandı ve hemen sonra ki günler de youtube.com bu yasaklara dahil oldu. Abdullah Gül ise twitter.com’u kullanmaya devam edip sadece erişim kapatıldı girmek mümkün dercesine bir gönderme yapmıştı.

images

DNS’ler  kapanıyor.

Şimdi ise ülkemizde basit işlem olan dns değiştirme işlemi yaparak youtube.com ve twitter.com dahil olmak üzere bir çok yasaklı internet sitesine google dns ve open dns ve diğer tüm dnsler üzerinden giriş yapılabiliyordu. Ama artık yavaş yavaş DNS’lerinde işe yaramadığını farketmeye başladık yani bu tür yasaklı sitelere erişim sağlama servisliğini sunan bu dnsler de Tib yada Btk tarafından kapatılıyor.

Yasaklanan Sitelere Erişim İçin Neler Yapılabilir.

Burda sağlanması gereken amaç yasakları delmeniz değil sonuc olarak hür irade var ve bu konuda değişik değişik proxy programları kullanabilirsiniz.

DNS adresleri de elimizden gittikten sonra iş proxy programlarına kalıyor. En iyi proxy programlarından bir tanesini size önerebilirim

FreeGate Pro Yasaklı Sitelere Giriş Programı – Kurulumu ve Kullanımı

Başlıklı yazımızda paylaşmış olduğumuz en iyi 2014 Proxy programlarından  birtanesi olan FreeGate açık kapı anlamına gelen program ile reklamsız size sıkıntı yaratmıcak olan ücretsiz bir proxy programıdır.

 

CEVAP VER