Diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum, neden olabilir?

1
90
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum, neden olabilir?

Diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum bunun pek çok nedeni olabilir . Burada en temel 3 faktör vardır. Bunların başında diyet size özel değildir, hareketsiz sinizdir , yeteri kadar su içmiyorsunuz dur. Şimdi diyet bize nasıl özel olmaz yaşımız cinsiyetimiz fiziksek aktivitemiz yaşadığımız ortamda bulunduğumuz gıdalar çok fazla hazır gıda tüketmek gibi yada bizim sevdiğimiz fakat kalorice çok yüksek gıdaları daha fazla hayatımıza sokmam gibi kendimizce diyet yaptığımızı sana biliriz ama o diyet bize özel değildir.

Dolayısıyla bu tarz da diyet programı uygulayan kişilerde malesef uzun sürelide olsa başarı kazanmak mümkün değildir. Yine diğer bir problem ise diyet yapıp kendini aç bırakan insanlar buda vücudu mahrumiyet bölgesine soktuğu için maalesef yağ yakımı metobolik kısım yavaşladığı için de aç kalıp maalesef kilo veremeyiz . Aksine kas kaybettiğimiz içinde bir süre sonra açlık sınırı yaşayıp 800 kaloriler belki daha da altında almamıza rağmen vücut yediklerini daha çok depolamaya başlar ve kilo veremeyiz.

Yediklerimizden daha fazla hareket ederek yakıyorsak kilo veririz ama biz ne yapıyoruz teknolojinin yardımıyla iyice hareketsiz oluyoruz televizyon karşısında bilgisayar karşısında olduğundan çok fazla vakit harcayarak birde spor yapmayarak maalesef vücudun enerji yakımını azaltıyoruz .

Doğru yesek bile bir süre sonra kilo alıyoruz . Bunun dışında yapışan en büyük hata da su içmemektedir. Siz çok iyi diyet yapın hareket edin spor yapın spor salonlarında vakit harcayın ama su içmeyin o zaman vücut yaktığı yağları atamadığı için yine kilo verme durumunu yavaşlatır ve sonuç yine hüsranla dönüşür. Dolayısıyla lütfen size özel yaşınıza, boyunuza, fiziksel aktivitenize cinsiyetinize uygun bir diyet programı mümkünse uzman eşliğinde yapın hareketli olun ve günde muhakkak 2 litre su ve 1 litre kadar da bitki çayı içmeye çalışın.

1 YORUM

CEVAP VER