Diş Tartarı Nasıl Oluşur ? Nasıl Temizlenir ?

0
36
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Diş tartarları
Dişlerinizde tartar oluşmasının en büyük etkenlerinden birisi yiyecek ve içecek tükettikten sonra dişlerinizi fırçalamamanızdan ve özensiz davranışlar yüzünden kaçınılmaz hale gelir ve genel sebepleri bunlardır.

Diş Taşları (Tartar) Nasıl Temizlenir ?

Diş taşları dişlerimizin aralarına yapışan bakteriler yüzünden temizlenmedikçe daha da cogalıp leke halini alırlar.  Diş taşlarının temizlenmesi çok zordur kendi başımıza yapabileceğimiz bir durum değildir. Bu gibi durumlarda diş hekimlerine müracaat etmek daha sağlıklı ve doğru bir yoldur. Diş taşları ve tartarları dikkate alınmadıkça ileri ki zamanlarda sağlık açısından sıkıntılı durumlar oluşturabilirler.

Diş Hekimleri Diş Taşlarını ve Tartarlarını Nasıl Temizlerler ?

Doktorlarun diş taşı temizleme ve tartar temizleme işlemleri ultramoderne aletler gereğinde veya el aletleri kullanarak yapmaktadırlar. Hastanın dişlerinde ki diş taşları temizlenme esnasında acı hissi olmadan işlemleri gerçekleştirilmektedir.Yine de her ihtimale karşı dişlerinize lokal anestezi veya uyuşturucu sprey kullanarak hiç birşey hissetmemenizi sağlar. Bu İşlemlerin süresi yaklaşık olarak 15 – 20 dakika arasında değişmektedir.

Detay olarak da 6 ay da bir bu işlemi yaptırmak dişlerimiz için oldukça sağlıklı bir hal alabilecektir.

CEVAP VER