Diriliş Ertuğrul- Sungur Tekin – Sezgin Erdemir Kimdir?

0
85
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Diriliş Ertuğrul- Sungur Tekin – Sezgin Erdemir Kimdir?

 

Sezgin Erdemir. Diriliş Ertuğrul oyuncusu 1,87 boyunda 90 kilo olan güzel ve başarılı bir profesyonel oyuncudur. 12 ocak 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sezgin Erdemir 40 yaşında olan yakışıklı oyuncu Akdeniz üniversitesi Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği mezunudur. Uzun yıllardır oyunculuk yapan başarılı oyuncu Koçum Benim dizisi ile tanınmaya ve sevilmeye başlamıştır. Koçum benim dizisinin yanı sıra kertenkele (celal rolüyle) yol arkadaşın (prodüktör rolüyle) ve krem dizilerinde toplam 11 dizide rol almıştır.

Dizilerin yanı sıra bir çok filmde de rol almıştır. Bunlar muska (celal rolüyle), kirli oyunlar (4. Murat rolüyle), kösem sultan Mahpeyker (bostancıbaşı ali ağa rolüyle), sultan Avrupa’da ( şehzade murat rolüyle) gibi toplam tane sinema filmlerde oynamıştır. Sezgin Erdemir şimdi ise Diriliş Ertuğrul dizisinde rol almaktadır. Sezgin Erdemir, TRT1 ekranlarında yayınlanmakta olan reyting rekorları kıran ve geçtiğimiz günlerde sezon finali yapmış olan Diriliş Ertuğrul dizisinde Sungur Tekin karakterine can vermektedir. Sungur Tekin karakteri ise; Oğuz boyundan Süleyman Şahın oğludur.

 

 Sezgin Erdemir Sungur Tekin karakteriyle diziye 2. Sezon 40. Bölümde gizemli bir şekilde diziye katılmış fakat kimliği 43. Bölümde öğrenilmiştir. Aynı zamanda canlandırmış olduğu karakterin Selçuklu devleti hükümdarı Alaattin Keykubat’ın Moğol hükümdarının yanında casus olarak gönderilmiştir. Yakışıklı oyuncu canlandırmış olduğu karakteri profesyonelce izleyicilere ve hayranlarına sergilemektedir.

CEVAP VER