Diriliş Ertuğrul Dizisi – Gündoğdu- Kaan Taşaner Kimdir?

0
64
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

– Gündoğdu- ?

 

 Diriliş Ertuğrul dizisinin baş karakterlerinden olan Gündoğdu karakteri ile tanınan Kaan Taşaner dizi de Süleyman Şah’ın evladı olarak rol göstermektedir. Dizide ki rolü bir yana Kaan Taşaner’in hayatı hakkında şöyle bilgi verelim :

 

Dizinin tecrübeli oyuncularından olan Kaan Taşaner 23 Nisan 1979 doğumludur. Memleketi Konya’dır. İlk ve orta eğitimini Konya’da tamamlamıştır. Aynı şekil de Konya da lisans eğitimini Konya Selçuklu Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda tamamlamıştır. Oyunculuk yaşamında ilk tecrübesini ‘Karanlıkta İlk Işık Kubilay’ adlı tiyatro eseriyle adım atmış olup bir çok farklı projeler de yer almıştır. Bilindik dizilerden olan Fatmagülün Suçu Ne dizisinde Erdoğan Yaşaran adlı rolüyle izleyenleri kendine hayran bırakmıştır. Daha sonra Kuzey Güney adlı dizi de oynayınca hayran kitlesini daha da fazlalaştırdı. Kaçak Gelinlerin oyuncusundan Olan Selin Şekerci ile birlikteliği bulunan yakışıklı oyuncu bu projede de başarılı olacaktır.

 

 Fiziksel olarak ;

1.74cm boyunda 79 kilodur.

Oynadığı diğer diziler şunlardır ;

(2013-2014) – KAYIP

(2012-2013) – KUZEY GÜNEY

(2010-2012) – FATMAGÜLÜN SUÇU NE?

(2008) – KENDİ OKULUMUZA DOĞRU

(2005) – BEŞİNCİ BOYUT

(2007) – HAKKINI HELAL ET

(2004) – BÜYÜK BULUŞMA

Dizide her ne kadar iyi bir karaktere sahip olsa da ileri görüşlü olmaması nedeni ile başarısız olmaktadır. Ertuğrul’dan sonra annesi de onu kardeşi ile yalnız bırakmamıştır.

CEVAP VER