Ufak Bilgiler

Damatlık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Damatlık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

     Düğün hazırlıkları sırasında en çok gelin adaylarının gelinlik seçiminde zorluk çektikleri bilinmektedir. Fakat damat adayları da damatlık seçimi yaparken gelin adayları kadar zorlanmaktadırlar. Gelinlikler kadar çok çeşidi olmasa da, damatları seçim yaparken zorlayacak kadar çok damatlık çeşidi vardır.

Damatlık Çeşitleri Nelerdir?

Damatlık siyah bir takım elbise ya da siyah bir smokin olarak kullanılmış olsa da, son zamanlar da sağlam bir değişim geçirerek ufkunu genişletmiştir. Beyaz renkler damatlıkların yaygınlaşması ve sevilerek tercih edilmesi ile birlikte son zamanlarda mavi renklerde damatlıklar da damat adaylarının beğenilerine sunulmaktadır.

Damatlık Seçerken nelere Dikkat Etmek Gereklidir?

  • Damat adaylarının ilk olarak yapması gerekin şey ne giymek istediklerine karar vermeleri olmalıdır.
  • Damatlığınızı hazır almak yerine diktirecekseniz eğer tasarımcınızla fikir alışverişlerinde bulunarak hoş bir damatlığa sahip olabilirsiniz.
  • Düğünüzün de olabilecek herhangi bir aksiliğe karşı gömleğinizden yedek yanınızda bulundurmanızda fayda olacaktır. Bu yüzden 2 adet gömlek almalısınız.
  • Damatlığınıza şıklık katmak için kol düğmeleri ve fular gibi aksesuarlar kullanmanız gereklidir.
  • Gelin adayının giyeceği gelinlik ile uyum içerisinde olabileceğiniz bir damatlık seçmelisiniz.
  • Damatlığınızı almak istemiyorsanız kiralamanız gerekecektir. Bunun için ne istediğinize karar vererek düğününüzden 2 ay önce damatlık seçimini halletmiş olmanız gereklidir.
  • Damatlık modelinizi seçtikten ve alma ya da kiralama işlemleriniz bittikten sonra kilo almamaya ya da vermemeye özen göstermelisiniz.
  • Damatlık seçiminde damatlık için kullanılan kumaş çok önemlidir. Düğününüzün olacağı mevsime göre kalın kuşamlardan ya da ince kumaşlardan yapılmış damatlıklar tercih edebilirsiniz.
  • Damatlığınızın ceketinin bedeninize uygun olması damatlığın üzerinizde daha şık durmasına sebep olacağından ceket konusunda çok titiz davranmak gerekmektedir.
Tweet Pin It
Kategori: Erkek, Moda

Benzer Konular

En Gözde Erkek Bot Modelleri

En Gözde Erkek Bot Modelleri Erkekler için bot kullanımı özellikle sonbahar ve kış aylarında oldukça...

2015 Kış Modasında Davetler için Ayakkabı Modelleri

2015 yılında ayakkabılar oldukça feminen ve farklı tarzlarda defilelerde yer buldu. Kış aylarında katılacağınız davetler...

Oturma Odası Dekorasyonunda Duvar Kâğıtlarının Yeri

Oturma Odası Dekorasyonunda Duvar Kâğıtlarının Yeri Duvar kâğıtları evlerin her alanında yerini aldı. Ancak nerde...

                                  2015 Kış Modası Renkleri

Bu kış sezonunun baskın rengi devetüyü renklerinden biridir. Kabanlarda, paltolarda, ayakkabılarda ve kazaklarda sıklıkla karşılaşacaksınız....

2014 Sonbahar Modası İnce Topuklu Ayakkabı Modelleri  

Bayanların olmazsa olmazı topuklu ayakkabılar kombinleri tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri haline gelmiştir. Son yıllarda...

Yukarı