Ufak Bilgiler

Daha Yumuşak Saçlara Sahip Olmak İçin Öneriler

Daha Yumuşak Saçlara Sahip Olmak İçin Öneriler

      Her bayan saçlarının yumuşak ve parlak olmasını ister. Fakat sağlıksız beslenme ya da saçları yıpratacak işlemler uygulanarak saçların doğallığı bozulmakta ve bu durumda da saçlar mat bir görünüm kazanarak sertleşmektedir.  Kendiniz evde düzenli olarak yapacağınız saç bakımları ile saçlarınızı eski yumuşaklığına döndürebilirsiniz.

yumusak_saclar

Saçların Daha Yumuşak Olması İçin Neler Yapmak Gerekir?

  • Saçlarınıza düzenli olarak en az haftada bir kere zeytinyağı ile maske yapın. Zeytinyağını çok az miktarda ocakta ısıtın ve ılık bir şekilde saçlarınıza uygulayın. Daha iyi bir sonuç almak için zeytinyağının içerisine bir 6 ya da 7 damla tatlı badem yağı ve Hindistan cevizi yağı da damlatabilirsiniz. Düzenli olarak bu saç bakımını yaparsanız saçlarınız hem yumuşar hem de parlak bir görünüm kazanır.
  • Mümkün olduğu kadar saç şekillendiricileri kullanmamaya özen gösterin. Her ne kadar sağlıklı saçlarınız olsa da bu tür aletleri kullandığınız zaman saçlarınız yıpranacak ve mat bir görünüm kazanmış olacaktır. Bu yüzden daha az kullanmaya dikkat edin.
  • Yaz aylarında güneşe çıkarken şapka kullanın. Güneş ışınları saçların güçsüzleşmesine neden olmaktadır bu yüzden yaz günlerinde saçlarınızı güneş ışınlarına maruz bırakarak kötü bir görünümü olmasına izin vermeyin.
  • Saçlarınızın sağlıklı olması için sağlıklı beslenmek şart. Ama ne yazık ki sağlıksız ve düzensiz beslenmenin sonucu olarak saçlar sağlıksızlaşmaktadır. Yemek düzenizi değiştirdiğiniz zaman aslında saçlarınız da daha güçlü ve parlak olacaktır.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra fön makinesi ile kurutmayın. Mümkün ise kendi kendine kurumasını bekleyin. Fön makineleri saçları çok fazla yıpratmakta ve güçsüzleştirmektedir. Saçlarınızın sağlıklı ve yumuşak olmasını istiyorsanız, fön makinesinden mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız.
Tweet Pin It

Benzer Konular

Erken Seçimden Sonrası Altın Fiyatları 2015

1 kasım 2015 Tarihi Türiyenin erken seçime gitmesi ile piyasalar adeta çalkalandı. Dolar, Euro ve...

İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır – Şartları Nelerdir

İşsizlik Maaşı Nasıl alınır, İşsizlik maaşı şartları nelerdir, İşsizlik Maaşı alma şartı gibi sorularınızın çözümüne...

Tuba Büyüküstün Saçlarını Neden Kesti?

Ekranların güzel oyuncusu Tuba Büyüküstün ani bir karar ile saçlarını kestirdi. Henüz nedeni belli olmayan...

Irina Shayk Makyajı Nasıl Yapılır

Bu makalemizde dünyaca ünlü güzelliği ile göz kamaştıran Irina Shayk’in makyajı hakkında detaylı bilgiyi sizlerle...

Yoğurt Ve Karbonat Maskesi

Bir çok şey için kullanılan Karbonat, özellikle renk açıcı ve cildinizde bulunan siyah noktaları, renk...

Yukarı