Cinsel İlişkilerde Kadınların Yaptığı Hatalar!

0
167
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Cinsel İlişkilerde Kadınların Yaptığı Hatalar!

İlişkinizde cinsellik sadece yapılması zorunlu olan bir görev, alışkanlık haline geldiyse, zamanla birbirinizden uzaklaşmaya, soğumaya başladıysanız cinsel isteksizlik sorunuyla karşılaşmışsınız demektir. Uzun süreli ilişkilerde ki en büyük sorunlarından biridir cinsel isteksizlik ve bunun birçok nedeni olabilir. İlişkilerde bayanların erkeklere yönelik yanlış olan hatalı tutumları, sonunda erkeklerde eş reddi ya da cinsel soğukluk sürecini başlatabilir.

İşte kadınların yaptığı, erkekleri seksten soğutan 10 hatası;

1-Bakımsızlık

Erkekler bakımlı bayanlardan hoşlanırlar. Saçları temiz, kılık kıyafeti düzgün, vücut temizliği olan, el-ayak bakımı yapılmış kadınları tercih ederler. Ayrıca koku da çok önemlidir. Elleri sürekli sigara ya da çamaşır suyu kokan kadınlar eşlerinin kendilerinden uzaklaşmasına sebep olabilir.

2-Baskı kurmak

Erkeğin de, kadının da ayrı dünyaları vardır. Eğer bir kadın kendi dünya algısını, görüşünü baskı ile erkeğe kabul ettirmeye çalışır ise sonunda iki dünya arasında çarpışma olur. Baskın karakterde ki bir kadın erkeğe çoğu zaman bir anne gibi gelir ve bu durumda çiftin ilişkisinde sorunlara neden olabilir.

3-Aşırı kıskançlık

Eşinize karşı sürekli aşırı kıskanç ve sahiplenici tavırlarda bulunmak erkekleri sıkar ve kaçma isteği oluşturabilir.

Cinsel İlişkilerde Kadınların Yaptığı Hata

4-Cinsel takıntılar ve ritüeller

Temizlik takıntısı yüzünden işlenen ritüeller (ellerin ve genital bölgenin temiz olması, çarşafın temizliği vb.) ilişkiyi doğallıktan uzaklaştırır, monotonlaştırır. Ayrıca pencerelerin, kapıların sıkı sıkı kapalı olması, ışıkların kapalı olması gibi takıntılar ilişkiye zarar verebilir. Her zaman bu türden standartlar ile yaşamamalı bazen salonda, banyoda, duşta da sevişmelisiniz. Böylece seks yaşantınızda ki monotonluk biraz daha ortadan kalkar ve size daha çok heyecan yaşatabilir.

5-Bencillik

Bir kadın ilişkide her zaman merkez olmayı istememelidir. Erkeğin ihtiyaçlarınıda göz önünde bulundurmalı ona göre davranmalıdır.

6-Erkeğin istemediği tavırlarda, davranışlarda ısrar etmek

İlişkide ya da evlilikte herhangi bir anlaşmazlık varsa bu durum cinsel sorunları da beraberinde getirir. Özellikle kadının erkeğin istemediği hoşnut olmadığı davranışlarda ısrar etmesi zamanla eşinden soğutabilir( tabi aynı şey erkek için de geçerlidir).

7-ilişkide monotonluk ve uzun süre seks yapmama

Uzun süre cinsellikten ve cinsel uyaranlardan uzak kalmak cinsel isteği azaltabilir. Cinsel ilişki sürekli aynı durağanlıktaysa ve fanteziden uzaksa çiftler zamanla birbirinden uzaklaşabilir.

 

 

CEVAP VER