Ufak Bilgiler

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirlemek Mümkün mü?

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirlemek Mümkün mü?

Doğruluğu kesinlenmemiş ve kimi kişiler için de doğruluk payı olamayan bir yöntem çin takvimi. Hiçbir bilimsel veriye dayanmamasına rağmen birçok çift tarafından kullanılır. Çok basit iki bilgi ile kontrol edebilirsiniz. Kaç yaşında hamile kaldığınızı ve hangi ayda hamileliğin gerçekleştiğini bilmek yeterli olacaktır.

cin-takvimi-tablosu-2014

Çin’de 500 yılın üzerinde bir süredir kullanılan bu yöntem ile bebeğinizin cinsiyeti konusunda tahminde bulunabilirsiniz. Uzakdoğu ülkelerinde birçok çift bu takvim yönteminden faydalanarak bebeklerinin cinsiyetini öğreniyor. İddia edilene göre gerekli bilgileri bildikten sonra % 98 oranında doğruluk payı olduğudur. Çin takvimi Çin’li bir astrolog tarafından hazırlanmıştır ve genel olarak doğru sonuçlar vermiştir. Çin takvimi ülkemizde cinsiyet takvimi olarak da isimlendirilmiştir. Ayrıca takvime göre 25 yaşlarında Ocak ayında hamile kalan tüm kadınların kız bebek sahibi olması gerekiyor. Yalnız gerçeklik payı düşünüldüğünde bunun mümkün olmadığını fark edebilirsiniz. Her yıl milyonlarca 25 yaşında bayan ocak ayında hamile kalıp, doğum yapabilir ama bütün bebeklerin kız olma olasılığı fazlasıyla düşüktür.

çocuk-sahibi

Verilen listeye göre hamile kalınan yaş ile hamile kalınan ayın kesiştiği nokta belirleniyor. Sonrasında kesişen noktada yazan harfe bakılıyor. E yazıyorsa erkek, K yazıyorsa kız bebeğiniz olacağı anlamına geliyor. Dikkat etmeniz gereken nokta yaşınızı doğru tespit etmek. Sürdüğünüz yaşı değil bitirdiğiniz yaşı baz almanız gerekiyor. Örneğin; 21 yaşında anne adayı olan bir Bayan, Ocak ayı dışındaki hangi aylarda hamile kalırsa kalsın çin takvime göre kız çocuk sahibi olacak görünüyor. Yalnızca ocak ayı için erkek bebek olma şansı görülüyor.

Unutmamak gerekir ki hangi yöntem olursa olsun bebeğin cinsiyetini tahmin edilmesinde % 50 oranında doğru tahmin şansı vardır.

Tweet Pin It
Kategori: Kadın

Benzer Konular

Tozlu Giyim Tesettür Elbise Modelleri 2014

2015 Yılının gelmesi ie bu sezonda yep yeni modeller ve kombinler ile rafları süsleyecek elebiseleri...

Hamilelik Dönemini Daha Mutlu Geçirmek İçin Öneriler

Hamilelik Dönemini Daha Mutlu Geçirmek İçin Öneriler Hamilelik dönemi kadınlar için oldukça zor geçen bir...

Hamilelikte de Güzel Olun

Hamilelikte de Güzel Olun     Her bayan hayatının her döneminde güzel ve bakımlı olmaya özen...

Evde Şık Olmanın Yolları Nelerdir?

           Evde Şık Olmanın Yolları Nelerdir? Kendinizi en rahat hissettiğiniz ve...

Aş Erme Nedir?

Aş Erme Nedir? Anne adayları tarafından her hangi bir yiyeceğe duyulan aşırı yeme isteği aşermedir....

Yukarı