Cilt Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
879
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Hakkında Bilinmesi Gerekenler

                Sadece güzel görünmek için değil, sağlıklı görünmek ve sağlıklı olmak açısından da cilt bakımına özen göstermek önemlidir. Cilt problemleri sadece aknelerden ibaret değildir, yaş ilerledikçe ciltte oluşan deformasyonlar ve kırışıklıklar da cilt sağlığı ve estetik açısından önlem alınması gereken hususlardır.

Cilt Bakımının Olmazsa Olmazları

Bakımlı cilt ile bakımlı olmayan cilt arasında fark ilerleyen yaşlarda dikkat çekici noktala ulaşır. Bu yüzden her daim cildimize gerekli özeni göstermek zorundayız. Günde 2 litre sudan fazlasını mutlaka içmeli, cilde gerek duyduğu elastikiyeti kazandırmalıyız. Kalitesiz makyaj ürünlerinden uzak durmalı, makyajımızı çıkartmadan asla yatmamalı, gözeneklerimizi asla tıkalı bırakmamalıyız. Aşırı güneşten, sigaradan ve alkolden kaçınmalıyız. Cildimizi mutlaka her gün nemlendirmeli, haftada bir peelingi aksatmadan yapmalı, 15 günde bir cilt tipimize uygun maskeyi yüzümüzde uygulamalıyız.

yagli_cilt_bakimi_yontemleri_serkan_yildirim-net

Cilt Kırışıklıkları Önlenmesi

                Her ne kadar cilt bakımıza dikkat etsek de yaş ilerledikçe kaçınılmaz olan cilt problemi cilt kırışıklıklarıdır. Bunları önlemek veya elimizden geldiğince ertelemek mümkündür. Kırışıklıkları ertelemek için en çok önerilen yardımcı A vitamini ve türevleridir. Bunun yanı sıra C vitamini de kırışıkların önlenmesinde etkilidir. Günlük kullanımda çok rahat alınabilecek olan bu vitaminler, cildin kırışmasını geciktirir, kırışık tedavisinde yardımcı olur.

Cilt Kırışıklıkları İçin Bölgesel Maske Tarifleri

                Alın bölgesindeki kırışıklıkları önlemek için, gençleştirici olarak da bilinen DHEA hormonu çok faydalı gelmektedir. Bu avokadonun içerisinde de bol miktarda bulunmaktadır. Bu bölge için 2 hafta boyunca her akşam avokado suyu limon suyu ile birlikte tüketilmelidir.

Ağız çevresindeki kırışıklıkları engellemek için kullanılması gereken ürün soya ürünüdür. Soya ürünleri hücre koruyucu maddeler içerir. Soya içeren ürünleri ağız çevresine sürüp 5 dakika kadar parmak uçlarıyla masaj yaparak her gün kullanılması gerekmektedir.

Üst dudak çevresi en hızlı nem kaybına uğrayan bölgelerden biridir. Bu nem kaybını önlemek için kullanılması gereken ürün ise zeytinyağıdır. Üst dudağa birkaç damla zeytinyağı damlatıp parmakla hafifçe vurmak kan dolaşımını hızlandırmaya ve o bölgenin nemlenmesine sebep olur.

 

               

CEVAP VER