Ufak Bilgiler

Burhan Cahit Bingöl Kimdir ?

Yerel seçimlerin başladığı şu sıralar bir çok büyükşehir belediye ve muhtarların seçim propagandalarını görüyoruz. Yolda giderken gördüğüm bir panoda ‘ünde afişlerini gördüm ve inceledim sitemizde de biyografisini yayınlamayı uygun gördüm.

Burhan Cahit Bingöl Kimdir ?

CHP

1476353_503984219714735_1493220845_n

1962 yılında Siirt’te doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini babasının memuriyeti dolayısıyla ’te tamamladı, daha sonra iktisat bölümünde lisans yaptı.

Okulundan arta kalan zamanlarda kendi masraflarını çıkarmak için çeşitli işler yaptı. Sebze halinde kâtiplik, ürün alım satım vs. gibi ticari deneyimleri oldu.

1984 yılında pamuk ile tanıştı ve uzun süre pamuk sektöründe çeşitli kademelerde yönetici olarak çalıştı.

Tarladan kumaşa olan süreçte Türkiye’de konusunun uzmanı olarak en iyiler arasına girdi. Pamuk üreticisinden, endüstrisine kadar sektör hakkında A’dan Z’ye bilgi sahibidir.

Türkiye’de pamuk standartlarının olumlu yönde gelişmesi için yapılan çalışmalara ciddi katkılarda bulunmuştur.

1995 yılından sonra tohum ve tohumculuğun gelişmesine öncülük yaptı. Pamuğun uluslararası ticaret standardı ile ilgili 20′ye yakın yayını çıkmıştır.

Türkiye’de pamukta makineli hasadın öncülerindendir. İlk demonstrasyonunu, Sanko Holding Pure Cotton Genel müdürü iken yaptı. Konusunda her zaman yüksek teknolojinin takipçisi ve uygulayıcısı oldu.

2009 yılına kadar çeşitli firmalarda profesyonel yönetici olarak çalışan Burhan Cahit Bingöl, ilk olarak Sanko Holding’in 35.000 m2 alana kurulu olan en büyük fabrikalarından birini kiraladı. Şahin Pamuk Enerji olarak, faaliyetlerine devam ederken, Türkiyenin en büyük pamukcusu oldu. Bu gün itibariyle ŞAHİN PAMUK ENERJİ Türkiye’nin en büyük pamuk alıcısı ve tedarikçisidir.

Burhan Cahit Bingöl

Cahit Bingöl, bu sektörde tarladaki işçiden, mağazadaki tezgahtara kadar herkesle sıcak ilişkiler kurmasıyla tanınıyor. Güler yüzlü dost canlısıdır.

İletişimi, zeki, akılcı ve güvenilir kişiliği ile sektörde kendini sevdirmiş, genç yaşına rağmen “sözü dinlenir” ustalardan biri olmuştur.

En büyük hedefi şirketini halka açmak ve Türkiye’nin pamuk konusunda dışa bağımlılığını azaltarak kendine yeter hale gelmesi için her platformda kamuoyu yaratmak ve uygulamaya geçirmektir.

Bugün tekstilde organik hammaddeyi yukarılara taşımak, konuyla ilgili bir platform oluşmasına öncülük yapmak, tekstil ürünlerinde kansorejen madde kullanımını engellemek de diğer hedefleri arasında yer almaktadır.

Cahit Bingöl, çocukluk hayali uçma arzusunu, bugün kendi gayreti ve imkanları ile uçuş eğitimi alarak gerçekleştirdi. PPL Lisansı ile uçak kullanabiliyor. Bunun yanı sıra at biner, tenis oynar ve iyi bir okurdur. Entelektüeldir, kendini dünyaya ve çevreye karşı sorumlu hisseder. Sanat ve kültür etkinliklerini maddi ve manevi olarak her zaman destekler.

Cahit Bingöl tam bir iş koliktir. Onun için gün sabah 07 :00’de başlar gece 02 :00’de biter. Ofisini kişisel meraklarına göre de düzenleyen Bingöl, tüm ofisini ilgilendiği objelerlerle donatmıştır. Değerli taşlar, tesbihler… Öyle ki dünyanın en büyük, 120 cm boyunda ve 400 kg ağırlığında ametist taşı da ofisinin başköşesinde yer almaktadır.

Bunun yanında iyi bir hayvan sever olan Bingöl’ün ofisinde karşınıza her an bir kedi, keklik, köpek, hamster veya horoz çıkabilir. Kendini ifade etmek konusunda cesur, dost canlısı ve yardımseverdir.

Tenis ve atlı spor kulübü üyesidir. Aktif olarak yönetiminde de yer almaktadır.

Hayat felsefesi, ‘ya tozu dumana katarsınız ya tozu dumanı yutarsınız’ dır.

Tweet Pin It
Kategori: Biyografiler, Siyaset

Benzer Konular

Asgari Ücret Ocak Ayında 1 300 TL Olacak mı

İnternet ortamında ve sosyal medyada en çok aranan ve okunan haberlerden biri olan Asgari Ücret...

Orhan Şimşek Kimdir

1985 Yılında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu, Samanyolu Tv ekranlarında Azad karakteri ile bir çok izleyiciyi...

Bu Tarz Benim Serpil Gök Kimdir

Tv 8 ekranlarının beğenilerek izlenen yarışma programlarından biri olan Bu Tarz Benim yep yeni Juri...

Yetim Gönüller Asya Kimdir ?

Samanyolu Tv ekranlarının beğenilerek izlenen dizilerinden biri olan Yetim Gönüller yayına ilk girdiği günden beri...

Diriliş Ertuğrul Doğan Bey Kimdir ?

Trt 1 Ekranlarının beğenilerek izlenen dizilerinden biri olan Diriliş Ertuğrul, yeni bölümleri ile ekranlar karşısında...

Yukarı