Brezilya Dünya Kupası 2014 İlk 16 Karşılaşmaları

0
61
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

FIFA’nın her 4 senede bir düzenlediği futbol şöleni , Brezilya’da düzenleniyor. Şu ana kadar biten grup karşılaşmaları sonucunda üst tura çıkan takımlar ve maç tarihleri aşağıda verilmiştir.

A grubundan son 16’ya çıkan takımlar Brezilya ve Meksika oldu. Bu grupta beklenen gerçekleşti. B grubunda Hollanda ve Şili ipi göğüsledi. Şili favoriler arasında gösterilmezken Dünya’nın büyük takımları arasında olan İspanya’yı geride bırakarak 2. oldu. C grubunda ise Kolombiya ve Yunanistan’ı son 16 turunda göreceğiz. Beklenen gerçekleşti denilebilir. D grubu belki de kupanın en sürpriz sonuçları yer aldı.

Grubu 1. Bitiren Kosta Rika, sonuncu bitirmesi tahmin edilirken turnuvada yoluna devam ediyor. 2. Çıkan Uruguay’ın işi şimdi zor. En önemli forvet hattı oyuncularından Suarez 9 maç ceza yedi. Bu grupta en iyi takımlar arasında yer alan İtalya ve İngiltere elendi. E grubunda ise beklenildiği gibi Fransa ve İsviçre tur atladı. F grubu da bize sürpriz yapmadı, Arjantin ve Nijerya üst tura çıkmayı başardı. G grubunda birinci olan Almanya ve ikinci olan ABD turnuvaya devam ediyor. Portekiz ise ABD ile aynı puanda olmasına rağmen averaj dolayısıyla elenmiş durumda. H grubunda ise devam eden takımlar Belçika ve Cezayir.
Son 16 karşılaşmaları bugün başlıyor, yine yayını Türkiye’de sunacak kanal TRT 1 ve TRT Spor. Keyifli izlemeler…

CEVAP VER