Bitkisel Yağlar İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır

0
91
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Saç bakımı denildiği zaman aslında aklımıza bir çok yöntem geliyor. Peki ama bunlardan en sağlıklısı hangisi diye sıralayacak olursak ? Öncelikle bitkisel ürünlerde kimyasal bir karışım olmadığı için Vücudumuza her hangi bir yan etkisinin olmayacağını az çok biliyorsunuz. Aslında burada en önemli nokta saçlarımızın bakımını yaparken doğru losyonlar kullanmayı tercih etmeliyiz. Artık günümüzde saçlarımızın bakımı ile ilgili bir çok alternatif vardır. Bunları kısaca sıralayacak olursak. Yağlı saçlar için: Temizleme Losyonları, Saçın Taranma sırasında kırılmasını engelleyen spreyler gibi bir çok ürün mevcuttur. Peki bizler bu makelemizde sizlere ne tür bir karışım öneriyoruz ve sizlere bunun ne gibi bir artısı olacak.

saç-bakimi

Yukarıda saydığım kozmetik ürünleri kullanmadan bitkisel yağlar ile saçlarınızı sağlıklı bir görünüme hazırlayabilirsiniz.

NOT: Bu karışımları yapmadan önce doktorunuza başvurun. !!! ( Karışımlar Kişiden Kişiye Farklılık Gösterebilir.

Bitkisel Yağlar İle Saç Bakımı İçin Gerekli Malzemeler:

25 ml tatlı badem yağı
25 ml jojoba yağı
25 ml ceviz yağı
20 ml buğday özü yağı
5 ml argan yağı
20 damla sedir yağı
20 damla ardıç yağı
5 damla biberiye yağı

Hazırlanışı:
Öncelikle burada dikkat etmemiz gereken en büyük unsurlardan birisi Tüm bu yağları cam bir şişeye dökün. Daha sonrasında ise 1 tatlı kaşığı kadar miktarını saç diplerine iyice uygulayın. Sonrasında ise bir kaç saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayın

CEVAP VER