Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Bireysel Sistemi Nedir ?

Her insan yaşlandığı zaman kendisini rahat ettirebilecek ve kimseye muhtaç etmeyecek bir birikime yada gelire sahip olmak ister. Gençken harcamalarınıza dikkat ederek yaşayıp hayatınızı kısıtlayarak geçirmek istemeseniz bile aklınızın bir kenarında sürekli emekli maaşınızın size yetip yetmeyeceği vardır.

Nereden ve nasıl tasarruf edeceğiniz konusunda sürekli araştırmalar yapmaya başladıysanız yüksek ihtimalle Sistemi hakkında biraz fikir sahibi olmuşsunuzdur. Çalışırken bir kenara yatırım yapmak ve bu yatırım size uzun vadede geri dönmesini istiyorsanız Bireysel Emeklilik Sistemi tam size göre bir uygulama olacaktır. Özel bir emeklilik sistemi olan Bireysel Emeklilik Sistemi, kişinin kendi rızası ile başvuracağı bir sistem olmakla birlikte özel emeklilik şirketleri veya bazı bankalar tarafından verilen bir hizmettir. Yatırımlarınızı yıllar sonra size maaş olarak geri iade eden emeklilik şirketleri daha güvenli bir geleceğe sahip olmanız ve ekonomik açıdan sıkıntı çekmemeniz içi tasarlanmıştır.

Bireysel Emeklilik Sistemine katılmak için çalışıyor veya çalışmıyor olmanız önemli değildir. Eğer çalışıyor ve aynı zamanda bireysel emeklilik yatırımı yapıyorsanız ilerde 2 tane emekli maaşınız olacak demektir.

Fakat bu sistem size herhangi bir sağlık hizmeti sunmaz. Güvenilir bir sistem olduğu için insanların tercih ettiği bir yatırım şeklidir. Ayrıca Bireysel Emeklilik Sistemi uygulayan şirketler Hazine Müsteşarlığı tarafından günlük olarak denetlenmektedir. Bu sistemde emekli maaşınızın miktarı, yatırmayı tercih ettiğiniz fon üzerinden değerlendirilir.

CEVAP VER