Beyaz Geceler Seda Bakan Kimdir ?

0
90
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Beyaz Geceler ?

 

  Fox TV’nin yeni sezondaki iddialı yapımlarından biri olacak olan Beyaz Geceler‘ in sayılı günleri kaldı. Erkek başrol oyuncusu olarak Kadir Doğulu seçilmiştir. Kadın Başrol oyuncusu olarak ta ekranların sevilen yüzü Seda Bakan olarak belirlenmiştir. Ay Yapım’ın yeni sezondaki dizilerinden biri olacak olan Beyaz Geceler ‘ in yönetmenliğini Mesuda Eraslan devralmıştır. Senaristliği ise Deniz Akçay olarak belirlenmiştir. Dizinin şimdiden fan kitlesi oluşmaya başlamıştır. Çünkü gerek Ay Yapım farkı gerekse başroldeki Kadir Doğulu ile Seda Bakan kalitesi şimdiden işten beklentileri yükseltmiştir. Peki, Beyaz Geceler Seda Bakan Kimdir? Daha Önce Hangi Film Ya da Dizilerde Oynadı?

 

 Seda Bakan 1985 Gebze doğumlu tük oyuncudur. Sakarya üniversitesi Dış Ticaret bölümü mezunudur. Adını ilk olarak ”Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi” adlı dizide ”Eda” karakteri ile duyurmuştur. Daha sonradan başrollerinde Ahmet Kural ve Murat Çemşir’ in paylaştığı ”Kardeş Payı” adlı dizi ile ününü ikiye katlamıştır. Şimdilerde ise Acun Ilıcalının yapımcılığını yaptığı ”Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı yarışma programında jürilik yapmaktadır. 2014 tarihinde Ali Erel ile hayatlarını birleştirmiştir ve bu birliktelikleri günümüzde de devam etmektedir.

 

Her ne kadar ”Behzat Ç” ile ünlenmiş olsa da ondan öncede dizilerde roller almıştır. 2007 yılında ”Sana Mecburum” , 2008- ”Pars Narkoterör” , 2008- ”Adanalı” , 2009 ”Makber” , 2009 ”Geniş Aile” , 2009 ”Umut” , 2010 ”Şen Yuva” , 2010 – 2013 ” Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi ” , 2011 ” Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm ” , 2013 ” Behzat Ç. Ankara Yanıyor ” , 2014 ” Zaman Makinesi 1973 ” , 2014 ” Kardeş Payı ” ve son olarak ta 2015 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Burak Aksak’ ın üstlendiği ”Kara Bela” adlı filmde rol almıştır.

 Seda Bakan Resimler

CEVAP VER