Bel Bölgesini İncelten Formüller

0
147
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Bel Bölgesini İncelten Formüller

                Estetik görüntü olarak da sağlık açısından da bel bölgesinde birikmiş kilolar problem oluşturmaktadır. Bazı diyetler bu bölgeyi inceltmek açısından oldukça işe yaramakta, bazı diyetler ise kilo kaybı ve vücudun bazı bölgelerinde incelmeye sebep olmasına rağmen bel bölgesi için işe yaramamaktadır. Bu durumda gösterir ki bel bölgesi en zor yağların olduğu ve en zor incelen bölgedir.

Bu bölgedeki yağlardan kurtulabilmek için yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda doymamış yağların ( zeytinyağı, fındık ve avokado gibi ) bu bölgenin incelmesi için işe yaradığı görülmüştür.                Lifli besinler ve yağsız süt ürünleri hem bel gölgesinin incelmesi için hem de sağlıklı beslenme için tavsiye edilen besinler arasındadır. Özellikle lifli besinler tokluk hissini arttırdığı için kilo kontrolü ve yağ yakımı açısından oldukça yararlıdır. Aynı zamanda lifli besinler kan şekerini dengelemeye yardımcı olur, kolesterolü ve vücut yağlarını azaltır. Bu besin grubu düşük kalorili oldukları için de bel çevresinin zayıflamasına yardımcı olur.

timthumb

Bel bölgesindeki yağların azalmasına yardımcı olan bir diğer besin de yoğurttur. Yapılan araştırmalarda günde 3 kâse yoğurt tüketen insanların bel bölgelerinin daha çabuk inceldiği gözlemlenmiştir.

Besinlerin yanı sıra bel bölgesini inceltmek için bazı bitkisel çözümler de mevcuttur. Bu bitkisel çözümlerden bir tanesi sıkça kullanılan ve çok da memnun kalınan susam yağı ve biberiye otuyla yapılan karışımdır. Bu karışım için 500 gr susam yağı, 1 yemek kaşığı biberiye otu ve 1 tatlı kaşığı zencefil karıştırılarak içine bir adet kırmızıbiber doğranır. Benmari usulüyle 30 dakika kaynatıldıktan sonra kavanoz içine konularak bir gece bekletilen bu karışım, ertesi gün süzülür. Ve her gece sorunlu olan bel bölgesine masaj uygulanarak sürülür. Bu yöntem günlük egzersizlerle beraber kullanıldığı takdirde çok kısa sürede güzel sonuçlar alınan bir yöntemdir.

CEVAP VER