Bakıcı mı aile yoksa büyüğümüz mü çocuğunuza bakmalı?

0
26
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

cocugunuza kim bakmalı bakıcı mı yoksa aile büyükleri mi

Her zaman arada kalınan bir ikilem olagelmiştir bu soru. Bazı aileler bebeğin annesinin bebeğe bakamayacak zamanı olduğu için yardımcıya ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlarını ya bir tutarak ya da bir aile büyüğünden (bu anneanne, babaanne olabilir) yardım isterler.

Peki hangi seçenek daha güvenli?

Aslında bu sorunun cevabı basit. Aile büyüklerimiz bu işte biraz geri planda kalmalı. Tabi bu durumu, bir bakıcı tutabilecek bütçeye sahip olmayanlar için eliyorum. Eğer böyle bir imkanınız yoksa pek bir seçeneğiniz olmadığı ortada. , çocukları her an takip etmeyebilir ve yaşı biraz ileri olduğu için dikkatinden kaçabilir. En küçük tehlikenin çocuğunuz için en büyük soruna dönüşmemesi için gerekli olan profosyonel bir bakıcı tutmaktır. Tabi profosyonel olmasının yanında bütçenizi sıkıştırmayacak bir fiyatta olması da sizin için büyük bir artı olur.

Temiz, düzenli ve dürüst olmasına,  Sevecen ve güleryüzlü olmasına, Esnek ve hoşgörülü olmasına, katı kuralcı olmamasına (yani dediğim dedik olmayacak), İletişim becerisinin olmasına,  Eğitimli, kendini yetiştirmiş ve bilinçli olmasına, Çocuğu ya da işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına, Dakik ve elinin çabuk olmasına, Sorumluluk ve insiyatif sahibi olmasına, Sabırlı olmasına,  Eğitimli, kendini yetiştirmiş ve bilinçli olmasına dikkat etmelisiniz. Bu arada sigara içmemesi gerekmekte. Eğer bu şartları sağlayan bir bakıcı bulursanız işe almak için fazla beklemenize gerek yok.

CEVAP VER