Ufak Bilgiler

Ayran Çorbası Detoksu

2 Günde 2 Kilo Verdiren Detoksu

Vücutta bulunmakta olan toksinlerin atımını sağlamakta olan bu detoks, aynı zamanda sindirim sisteminizin dinlenmesini sağlarken, vücudunuzdaki ödemlerin atımını da sağlayarak, 2 günde 2 kilo vermenizi sağlamaktadır. Detoksun en önemli avantajlarından birisi de, tüketmenize izin verilen besinler, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin yeteri miktarda vücudunuza alınmasını sağlar. Üstelik hiç de aç kalmazsınız ve vermiş olduğunuz kilo, düzenli beslendiğiniz sürece geri dönmez.

Ayran Çorbası Detoksu Nasıl Uygulanır?

Ayran çorbası detoksunu uygulayacağınız 2 gün boyunca, hafif bir kahvaltı ile güne başlamanız gerekmektedir. Gün boyunca ise; 2 saatte bir hazırlayacağınız ayran çorbasını tüketmelisiniz. Saat 20.00 itibari ile ise; yalnızca su ve bitki çayları tüketmenize izin verilmektedir. Detoksu uygulayacağınız 2 gün boyunca, çay, kahve gibi kafein içerikli içeceklerden uzak durmanız önemlidir.

Ayran Çorbası Detoksu Kahvaltısı Nasıl Olmalı?

  • 1 dilim kepek ekmeği ya da tam buğday ekmeği
  • Az miktarda light beyaz peynir
  • Yağ ve tuz eklemediğiniz, domates ve salatalık
  • 1 adet orta boy haşlanmış yumurta

Ayran Çorbası Nasıl Hazırlanır?

  • 4 yemek kaşığı bulgur, 4 yemek kaşığı nohut ve 4 yemek kaşığı yeşil mercimek ayrı tencerelerde haşlanır. Bu malzemeleri, fazla miktarlarda hazırlayarak derin dondurucuda saklamanız da mümkündür.
  • Yağsız yoğurttan yapılmış olan 2 litre ayranın içerisine, haşlamış olduğunuz malzemeler eklenir ve içerisine 1 adet salata rendelenir. Ayranın ev yapımı olması önemli olup, hazır olarak aldığınız ayranlar tuz içermektedir.
  • Hazırlamış olduğunuz ayran çorbası, gün boyu tüketeceğiniz toplam miktardır.

Ayran Çorbası Detoksu Ne Kadar Süre Uygulanabilir?

Uzmanlar tarafından, bu detoksun yalnızca ayda 1 kere olmak üzere 2 gün süre ile uygulanmasını önermektedir. Dilerseniz; 2 hafta ara ile birer gün şeklinde uygulamanız da mümkündür. Detokstan maksimum verimi alabilmek için ise; tuz ve kafein tüketimini sıfırlayarak, yoga ya da pilates gibi sporlar yapmanız yararınıza olacaktır. Ayrıca; diyafram nefesi uygulaması ve kötü düşünceleri bir kenara atarak, iyiyi ve güzeli düşünmeniz de, vücudunuzun yenilenme hızını arttıracaktır.

Tweet Pin It
Kategori: Genel

Benzer Konular

Bu Tarz Benim Nil Anka Kimdir ?

Bu Tarz Benim Nil Anka, Bu Tarz Benim Nil,Bu Tarz Benim Nil Anka Biyografi, Show...

Giresun İlinin İlçeleri

Ülkemizin en gözde şehirlerinden biri olan Giresun, Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Fındığı ile meşur olan...

İett 32 – Cevatpaşa Eminönü Otobüs Saatleri

Bu makalemizde İstanbul Belediye otobüsü, İett 32 otobsünün haraket saatlerini güzergahını ve durakları hakkında detaylı...

İstanbul Otobüs Seferleri Güzergahları

Ülkemizin en büyük şehirlerinden biri olan İstanbul, her geçen gün daha fazla göç alarak büyümektedir....

26-27 Kasım 2014 İlkokullar Tatil mi?

26 27 Kasım Tarihleri arasında TEOG sınavları nedeni ile ortaokullar ve bazı ilk okullar tatil...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. havalı tüfekler diyor ki:

    çok güzel tarif teşekkürler paylaşım için

Yukarı